Економетрікс ньюз


Мінпромторг РФ підготував нову концепцію програми утилізації машин

knoxdiggs.com - 17/02/2011

Мінпромторг РФ підготував нову концепцію програми утилізації машин

Мінпромторг РФ підготував концепцію нової програми утилізації старих автомобілів, яка може прийти на зміну держпрограмі, що звертається з квітня 2011 року, про пільгову утилізацію автонепотребу і дати ефект 8%-ного оновлення парку автомобілів в рік, повідомив директор департаменту автомобільної промисловості і сільськогосподарського машинобудування міністерства Олексій Рахманов.

Перший етап держпрограми утилізації старих легкових автомобілів проходив в березні-червні 2010 року. На нього було виділено 11 мільярдів рублів. Відповідно до умов програми будь-який охочий міг здати свій автомобіль віком десять і більше років і одержати знижку у розмірі 50 тисяч рублів при покупці нового авто, виробленого в Росії. У серпні прем'єр-міністр РФ Володимир Путін підписав ухвалу про виділення 10 мільярдів рублів на реалізацію другого етапу програми утилізації. Потім було вирішено продовжити програму і на початку 2011 року.

"Ми зараз розробили концепцію і відправляємо її на узгодження у федеральні органи виконавчої влади (...) Ми беремо за основу і враховуємо європейський досвід, при якому в перехідний період за утилізацію платив останній власник, а потім це був обов'язок автовиробника. Я не виключаю, що в такому ж форматі працюватиме наша схема", - сказав Рахманов у четвер журналістам в Петербурзі.

Він відзначив, що Мінпромторг повинен погоджувати цю концепцію з двома відомствами - міністерством фінансів і міністерством природних ресурсів РФ і сподівається зробити це протягом місяця.

"Я думаю, що вона (концепція - ред.) може почати працювати може бути навіть з наступного року", - сказав чиновник.

Він відзначив, що, якщо буде потрібно принципово нові законодавчі акти, то початок реалізації програми може затягнутися.
За словами Рахманова, Мінпромторг не розраховує на державне співфінансування нової програми утилізації. "Ми говоримо про те, що у нас повинна працювати система, при якій буде забезпечене недержавне фінансування утилізації, а також технологічне забезпечення і певні заходи по стимулюванню", - сказав чиновник.

Він відзначив, що в Росії досить потужностей для масштабної утилізації старих автомобілів, проте проблема полягає в тому, що ці потужності розміщені нерівномірно.