Економетрікс ньюз

Клапаны esbe серий VRG, 3f и электроприводы к ним со склада, esbe ara 600.

Іспанія розмістила держоблігації на 3,5 млрд євро при планах в 4 млрд

knoxdiggs.com - 17/02/2011

Іспанія розмістила держоблігації на 3,5 млрд євро при планах в 4 млрд

Іспанія у четвер розмістила держоблігації з різними термінами погашення на загальну суму в 3,5 мільярдів євро, хоча власті раніше збиралися розмістити папери на 4 мільярди євро - попит з боку інвесторів виявився меншим, ніж в попередні аукціони, повідомляє агентство Ассошиейтед Прес з посиланням на заяву центробанку країни.

Зокрема, власті розмістили десятирічні держоблігації на суму 2,5 мільярдів євро. Середня прибутковість розміщених паперів склала 5,2% проти 5,4% в ході останнього подібного аукціону, проведеного в грудні.

Також були розміщені тридцятирічні боргові папери на суму 997 мільйонів євро по ставці в 6% проти показника в 5,5%, зафіксованого на аналогічному аукціоні в листопаді 2010 року.

Попит на обидва види держоблігацій перевищив пропозицію в середньому в 1,5 разу, що дещо нижче, ніж в попередні розміщення паперів - 1,6 разу.

ВВП Іспанії за підсумками четвертого кварталу 2010 року виріс на 0,6% в порівнянні з аналогічним періодом 2009 року, за підсумками всього 2010 року ВВП країни знизився на 0,1%.
На початку лютого міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's підтвердило довгостроковий рейтинг державних облігацій Іспанії на рівні "AA" і короткострокового рейтингу на відмітці "A-1+" з "негативним" прогнозом. Агентство відзначило, що рейтинги країни залишатимуться під тиском через високий рівень заборгованості приватного сектора, погроз, що зберігається, для конкурентоспроможності економіки Іспанії, складної ситуації на ринку праці і слабкої зовнішньої фінансової позиції.

Бюджет Іспанії на 2011 рік припускає зростання економіки країни на 1,3% і збільшення надходжень в скарбницю на 5,4%. При цьому держборг збільшиться до 68,7% ВВП з 62,85% ВВП у 2010 році.