Економетрікс ньюз


У січні 2011 року автопром показав рекордний ріст

knoxdiggs.com - 17/02/2011

У січні 2011 року автопром показав рекордний ріст

Об'єм промислового виробництва Росії в січні 2011 року виріс на 6.7%. Такий темп зростання спостерігається вже четвертий місяць підряд (середнє значення 6,6%), і може свідчити про вихід кризового процесу відновлення промисловості на стійку траєкторію.

Найбільший внесок в приріст промвиробництва в січні 2011 року в порівнянні з аналогічним періодом минулого року внесли оброблювальні галузі, де ріст склав 13,5%. Серед провідних галузей лідерами по динаміці стали машинобудування, виробництво будівельних матеріалів, металургія. Дуже істотно виросли об'єми виробництва автобусів (у 5 разів), вантажних (у 2,8 разів) і легкових автомобілів (у 2,3 разу). На думку експертів, такий високий темп зростання багато в чому обумовлений чинником низької бази. Проте слід зазначити, що об'єм виробництва легкових автомобілів вже перевершив докризовий рівень. У січні 2010 було випущено майже 100 тис. легкових автомобілів – це рекордний рівень для даного місяця. На жаль, рівень виробництва автобусів і вантажівок як і раніше в рази менше, ніж в січні 2007 і 2008 років, і буде потрібно час для відновлення колишніх об'ємів. Втім, позитивна динаміка і поступове відновлення попиту дозволяє будувати оптимістичні прогнози в цій області.
Аутсайдером січня 2011 року стала галузь "виробництво і розподіл електроенергії", де спад в порівнянні з січнем минулого року склав 3,4%. Цей результат, на думку експертів, найбільшою мірою пов'язаний з кліматичним чинником. Січень поточного року в зоні єдиної енергосистеми опинився в середньому більш ніж на 4 градуси тепліше, ніж січень минулого року. Причому, спад в основному торкнувся виробництва теплової енергії (6.8%), тоді як зниження виробництва електроенергії було невеликим (0.4%). Нагадаємо, що в січні минулого року черещ аномальні морози об'єм виробництва електроенергії склав 103 млрд. кВт г, що стало рекордом для даного місяця. Результат січня поточного року (102 млрд. кВт г) – шостий випадок в історії, коли виробництво електроенергії перевищило рівень 100 млрд. кВт г.