Економетрікс ньюз


Греція спростувала чутки про відплив капіталів громадян в банки Швейцарії

knoxdiggs.com - 18/02/2011

Греція спростувала чутки про відплив капіталів громадян в банки Швейцарії

Міністерство фінансів Греції спростувало публікації, що у п'ятницю з'явилися в ЗМІ, про відтік капіталів, що майже втричі перевищують ВВП країни, в банки Швейцарії.

Раніше німецький журнал Spiegel повідомив з посиланням на власні джерела, що грецькі громадяни тримають на рахунках в швейцарських банках 600 мільярдів євро. При цьому річний ВВП Греції складає близько 230 мільярдів євро, а сумарні внески в грецьких банках оцінюються в 200 мільярдів євро.

"Сума, яка повідомляється в публікації, не підтверджується ніякими надійними джерелами", - заявив у п'ятницю в парламенті країни заступник міністра фінансів Греції Дімітріс Куселас, відповідаючи на депутатський запит, пов'язаний з можливістю повернення "збіглих" капіталів.

Куселас назвав приведену журналом суму "перебільшеною і неймовірною". При цьому він не привів власних оцінок виведених засобів.

За словами Куселаса, тенденція до відтоку капіталів з Греції поступово сходить нанівець, оскільки численні прогнози про банкрутство країни не виправдалися.

"Жоден з подібних сценаріїв і не підтвердиться, оскільки Греція забезпечила безперебійне фінансування за допомогою європейського механізму підтримки", - відзначив замміністра фінансів.

Країни єврозони і МВФ "врятували" Грецію від дефолта весною 2010 року, запропонувавши кредит у розмірі 110 мільярдів в обмін на жорстку програму економії в цілях скорочення бюджету.
Грецькі власті приймають в останні місяці зусилля по поверненню на батьківщину раніше виведених капіталів. Проте закон про податкову амністію тим, хто поверне гроші в країну, не зустрів широкого розуміння серед вкладників і був підданий критиці в ЄС.

Грецькі платники податків, що розкрили об'єми засобів, що зберігаються за кордоном, можуть одержати податкову амністію. Якщо вони переведуть ці гроші на рахунки в грецькі банки, то щонайменше протягом року ставка прибуткового податку для них складе 5% в порівнянні з 8% для тих, хто продовжить зберігати накопичення за кордоном. Крім того, будуть зняті всі питання з боку податкової інспекції про походження засобів.

Єврокомісія 16 лютого заявила, що подібні заходи перешкоджають вільному руху капіталу і, як наслідок, суперечать загальноєвропейському законодавству.