Економетрікс ньюз


Китайський ЦБ знов підвищив резервні вимоги до комерційних банків

knoxdiggs.com - 18/02/2011

Китайський ЦБ знов підвищив резервні вимоги до комерційних банків

Народний банк Китаю (Центробанк країни) ухвалив рішення в черговий раз підвищити резервні вимоги по депозитах у фінансових установах в національній валюті на 0,5 процентного пункту, зміни набудуть чинності з 24 лютого, мовиться в повідомленні на сайті регулятора.

В результаті, за даними китайських ЗМІ, резервні вимоги до найбільших китайських комерційних банків складуть 19,5%, для більшості середніх і дрібних банків - 16%.

Народний банк Китаю поступово посилює свою кредитно-грошову політику в рамках комплексу заходів по боротьбі з інфляцією. Раніше резервні вимоги до комерційних банків підвищувалися шість разів протягом 2010 року і один раз - в 2011 році. Крім того, китайський ЦБ, починаючи з жовтня 2010 року, вже три рази підвищував базові процентні ставки за річними кредитами і депозитами в національній валюті, кожного разу на 0,25 процентного пункту.
Член комітету Народного банку Китаю по кредитно-грошовій політиці професор університету Лі Цінхуа Даокуй заявив минулого тижня, що китайський Центробанк продовжуватиме поступово підвищувати резервні вимоги і процентні ставки, гнучко реагуючи при цьому на ситуацію на ринку.