Економетрікс ньюз


Киргизія і Росія створили СП по постачаннях палива авіабазі Пентагону

knoxdiggs.com - 18/02/2011

Киргизія і Росія створили СП по постачаннях палива авіабазі Пентагону

Пакет засновницьких документів спільного киргизько-російського підприємства ТОВ "Газпромнєфть-Аеро-Киргизстан" між киргизьким держпідприємством паливно-заправний комплекс "Манас" і російським ЗАТ "Газпромнєфть-Аеро" підписаний у п'ятницю в Бішкеку.

Спільне підприємство створене для постачань авіапалива Центру транзитних перевезень Пентагону розташованому в міжнародному аеропорту Бішкека.

На початку лютого Киргизія підписала угоду з американською стороною, що поставлятиме для потреб авіабази не менше 50% палива. При цьому киргизька сторона "має право самостійно визначати" постачальника авіапалива.

Перший віце-прем'єр-міністр Омурбек Бабанов раніше заявив, що вже в березні спільне киргизько-російське підприємство "повинне почати роботу по постачаннях палива". США і Киргизія підписали угоду про транзитний центр в аеропорту "Манас" Меркатор

США і Киргизія підписали угоду про транзитний центр в аеропорту "Манас"
Присутні на підписанні керівник ГП ТЗК "Манас" Максатбек Шаріпов і гендиректор ЗАТ "Газпромнефть-Аеро" Володимир Егоров відмовилися відповідати на всі питання журналістів про плани роботи ТОВ, можливі об'єми постачань, а також про розподіл прибутку між киргизькою і російською сторонами в процесі роботи СП, пославшись на комерційну таємницю.

Авіаційна база Пентагону була розміщена в міжнародному аеропорту Киргизії в 2001 році в рамках операції "Непохитна свобода" в Афганістані. Пізніше вона була перейменована в Центр транзитних перевезень (ЦТП), який є ключовим пунктом перекидання техніку і військовослужбовців США до місць бойових дій в Афганістані.