Економетрікс ньюз


Транснєфть сподівається, що Болгарія підтримає ОДНС по Александруполісу

knoxdiggs.com - 18/02/2011

Транснєфть сподівається, що Болгарія підтримає ОВОС по Александруполісу

Болгарська сторона схиляється до того, щоб підтримати оцінку дії на навколишнє середовище (ОДНС) за проектом будівництва нафтопроводу Бургас - Александруполіс, повідомив офіційний представник "Транснефті" Ігор Демін.

Роботи за проектом вже довгий час зв'язані з складнощами череза позицію Болгарії. "Транснєфть" раніше неодноразово скаржилася, що Болгарія не фінансує свою частину проекту Бургас - Александруполіс і в результаті накопичила борг у розмірі 7,3 мільйонів євро. У ЗМІ періодично з'являється неофіційна інформація про закриття проекту, проте акціонери її спростовують. "Транснєфть" заявила лише, що в умовах, що склалися, витрати в рамках Бургаса-Александруполіса будуть мінімізовані.

Напередодні в Римі відбулося спільне засідання наглядової ради і акціонерів Trans-Balkan Pipeline B.V. (ТВР, оператор проекту).

"Болгарська сторона зобов'язалася підтримати ОДНС", - сказав Демін. Оцінка дії на навколишнє середовище повинна бути підготовлена в лютому.

Акціонери ТВР обговорили питання погашення заборгованості, за підсумками засідання награди термін погашення боргу Болгарії в 7,3 мільйонів євро відсунув на 20 березня.

У разі ж, якщо Болгарія не підтримає ОДНС і не погасить борг, то проект може бути переведений в "сплячий режим", вказав Демін. Він відзначив при цьому, що на минулих переговорах були відмічені позитивні зрушення у позиції болгарської сторони.

"На минулому засіданні вперше за останній час були відмічені позитивні зрушення у позиції болгарських партнерів. Проте, якщо болгарська сторона не виплатить борг, і не буде одержаний позитивний висновок за оцінкою дії на навколишнє середовище, то наша компанія наполягатиме на переклад проекту в "сплячий режим". Тобто в Амстердамі залишиться один офіс з одним співробітником", - сказав Демін.
Він також повідомив, що до наглядової ради ТВР увійшли три нові члени - Ілля Казенкін від "Транснєфті", Сергій Андросов від "Роснєфті" і Петко Дмітров від Болгарії. Очолив наглядову раду віце-президент "Транснєфті" Михайло Барків, він змінив Михайла Кушнарева ("Транснєфть"), що покинув цю посаду.

Наступне засідання наглядової ради Trans-Balkan Pipeline відбудеться 2 червня.

Трансбалканський нафтопровід Бургас - Александруполіс потужністю 35 мільйонів тонн в рік з можливим розширенням до 50 мільйонів тонн повинен пройти з порту Бургас на Чорному морі в порт Александруполіс на Егейському морі. Нафтопровід Бургас - Александруполіс, як і конкуруючий з ним нафтопровід Самсун - Джейхан, спочатку призначений для транспортування нафти по суші в обхід переобтяжених чорноморських проток Босфор і Дарданелли.