Економетрікс ньюз


Купувати електроенергію у БалтАЕС можуть Польща і країни Прибалтики

knoxdiggs.com - 18/02/2011

Купувати електроенергію у БалтАЕС можуть Польща і країни Прибалтики

Інтерес Польщі до можливості закупівлі електроенергії, яку вироблятиме Балтійська АЕС (БалтАЕС), що будується в Калінінграді, свідчить про те, що у Європи зникли страхи перед цим проектом, вважають російські експерти.

Як повідомляла недавно впливова польська газета "Річпосполіта", польські енергетичні компанії PGE і PSE Operator почали переговори з російською ІНТЕР РАО ЄЕС з приводу будівництва лінії електропередач від області Калінінграда Балтійської АЕС, що будується в Неманському районі, до Польщі. Перші зустрічі парламентерів, на яких обговорювалася можливість торгового обміну, вже відбулися. До літа цього року стане відомо, скільки енергії і на яких умовах російська сторона запропонує польській.

"Польща зацікавилася російською енергією – і це радісний факт, який свідчить про те, що страхи Європи щодо цього проекту зникли. Не дивлячись на жорсткі екологічні вимоги, електрика потрібна всім, і скоро за поляками потягнуться прибалти і скандинави", - сказав Баранов.

Експерт вважає, що услід за Польщею можливість закупівель електроенергії від БалтАЕС зацікавляться прибалтійські держави і Скандинавія.

"Прибалтика практично напевно буде в числі покупців російської енергії. Можливо, вдасться експортувати її і до Скандинавії. Що стосується ціни на електрику, то, враховуючи зацікавленість Польщі, сторони зуміють домовитися", - сказав Баранов.

За його словами, якщо ж Польщі вдасться домовитися по товарному обміну, то тут "номенклатура щонайширша" - в обмін на російську електроенергію поляки можуть запропонувати свої проекти по машинобудуванню, енергетиці, різні послуги в цій області.

Точку зору експерта "Фінам" розділяє і начальник аналітичного відділу інвестиційної групи "Енергокапітал" Олександр Ігнатюк.
"Для Європи, украй обережної в обігу з атомною енергією, введення нових потужностей в енергодефіцитних регіонах украй важливе. Не дивно, що Польща зацікавлена в переговорах по постачаннях електроенергії. Східна Європа і Прибалтика відчувають дефіцит потужностей, тому ввід Балтійської АЕС для них є виходом з положення", - сказав Ігнатюк.

Експерт також додав, що всі проблеми в переговорах за енергетичними угодами і будівництвом АЕС "упираються в консервативність мислення" чиновників Євросоюзу.

БалтАЕС була закладена рік тому - 25 лютого 2010 року в Неманському районі області, Калінінграда. Вона складатиметься з двох енергоблоків загальною потужністю 2300 МВт. Термін пуску першого енергоблока - 2016 рік, другого - 2018 рік. АЕС забезпечить електроенергією область Калінінграда, а також поставлятиме електроенергію на експорт. Вперше у російській атомній енергетиці в проекті запропоновано брати участь приватним інвесторам, зокрема іноземним. Вони можуть одержати частку 49%. В даний час переговори з потенційними інвесторами продовжуються.