Економетрікс ньюз


Грецький Alpha Bank відкинув пропозицію NBG про злиття

knoxdiggs.com - 18/02/2011

Грецький Alpha Bank відкинув пропозицію NBG про злиття

Переговори про злиття двох найбільших грецьких банків розвалилися у п'ятницю через декілька годин після оголошення про їх проведення: Alpha Bank відмовився об'єднатися з найбільшим банком країни National Bank of Greece (NBG).

Рада директорів Alpha Bank одноголосно проголосувала у п'ятницю проти передбачуваного об'єднання, яке могло б привести до створення найбільшого в Греції банку з 200-мільярдними активами, мовиться в повідомленні Alpha. Раніше у п'ятницю NBG повідомив про ті, що ведуться вже місяць переговори і висловив надію на те, що вони незабаром завершаться успіхом.

Директора Alpha Bank визнали, що операція була б невигідна їх акціонерам. NBG пропонував вісім своїх нових акцій за 11 розміщених акцій Alpha Bank з премією в 23,4% по відношенню до вартості акцій на 17 січня 2011 року, тобто за день до того, як почалися переговори про злиття. Операція надала б акціонерам NBG до 70% акцій Alpha Bank.

Індекс Афінської фондової біржі піднявся у п'ятницю на 3,16% на новинах про можливе злиття. Лідерами зростання виявилися акції банків, деякі з яких додали більше 15%. Торги акціями банків-парламентерів були припинені після того, як акції Alpha підскочили на 6%, а NBG - на 2%.

Можливість операції вже встигли схвалити міністр фінансів Греції Йоргос Папаконстантіну і глава грецького ЦБ Йоргос Провопулос, які неодноразово закликали випробовуючі серйозні проблеми грецькі банки до укрупнення з метою подолати кризу. Таким чином, зрив операції може виявитися несподіваним не тільки для NBG, але і для властей Греції.

Грецькі банки випробовують відтік внесків і стикаються з підвищенням числа "поганих" кредитів. Крім того, банки Греції залежать від допомоги Європейського центрального банку, який приймає у них в заставу грецькі державні облігації незалежно від рейтингу. Всі крупні рейтингові агентства знизили оцінку грецьких держпаперів до "сміттєвої" через боргові і бюджетні проблеми країни.

NBG і Alpha Bank вже намагалися домовитися про злиття у 2001 році, але не змогли дійти згоди.
National Bank of Greece - старий і найбільший банк в країні, заснований в 1841 році. Банк має 1,178 тисячі відділень в Греції і ще в 11 країнах. NBG належать банки в Болгарії, Республіці Македонії, Румунії, Туреччини і Сербії.

Alpha Bank (не пов'язаний з російським Банком Альфа) заснований в 1879 році, банківська група налічує більше 1 тисячі відділень в Греції і ще у восьми країнах.

Розвалена у п'ятницю операція вже не перша за останні місяці на переживаючому потрясіння грецькому банківському ринку. У вересні 2010 року четвертий по величині банк країни Piraeus Bank відкликав свою пропозицію про покупку за 700 мільйонів євро контрольних пакетів в контрольованих державою ATEBank і Hellenic Postbank. Грецький уряд не відповів на запит Piraeus Bank про злиття.