Економетрікс ньюз


Білорусія не розглядає варіант "чистої" приватизації Мазу

knoxdiggs.com - 19/02/2011

Білорусія не розглядає варіант

Президент Білорусії Олександр Лукашенко заявив, що навіть не розглядає питання про приватизацію Мінського автомобільного заводу (МАЗ) в чистому вигляді.

"Приватизацію Мазу в чистому вигляді я ніколи не розглядав", - заявив Лукашенко журналістам у суботу в Мінську. Він пояснив, що пропонував об'єднати МАЗ і КАМАЗ, "не чіпаючи власність". "Потім, може бути протягом 3-5 років, виробимо принципи, по яких працюватимемо. А потім, можливо, обміняємося або акціями, або думатимемо про продаж акцій", - сказав білоруський президент.

Він також заявив, що пропозиції з приводу Мазу у Білорусії є не тільки від КАМАЗа, Газу, але і від Венесуели. "Чавес пропонував купити частину акцій, і за великі гроші. Я говорю: з великим задоволенням, але ти повинен бути оплотом Мазу в Латинській Америці", - пояснив Лукашенко.
Глава "Ростехнологій", які є найбільшими з акціонерів КАМАЗа, Сергій Чемезов у вівторок розповів, що держкорпорація направила властям Білорусії пропозицію про об'єднання КАМАЗа і Мазу шляхом обміну акціями двох підприємств.

За словами Чемезова, спочатку передбачається провести допемісію акцій КАМАЗа, потім власті Білорусії одержать в акціонерному капіталі КАМАЗа пакет акцій в обмін на 100% акцій Мазу. Чемезов додав, що навряд чи білоруська сторона одержить блокпакет в КАМАЗі, але все залежатиме від того, в скільки буде оцінений МАЗ, при цьому російська сторона поки оцінку не проводила.