Економетрікс ньюз


BP удвічі підвищила оцінку вартості Nabucco, повідомляють ЗМІ

knoxdiggs.com - 21/02/2011

BP удвічі підвищила оцінку вартості Nabucco, повідомляють ЗМІ

Британська нафтогазова компанія BP підвищила оцінку будівництва газопроводу Nabucco в два рази - до 14 мільярдів євро через зростання цін на сировині для будівництва, повідомляє британська газета The Guardian.

Проект Nabucco ("Набукко") припускає транспортування природного газу з каспійського регіону в європейські країни в обхід Росії через Азербайджан, Грузію, Туреччину, Болгарію, Угорщину, Румунію і Австрію. Він розрахований на щорічне транспортування 31 мільярдів кубометрів газу, що складе не більше 5% потреб ЄС в газі у 2020 році. Початок будівництва газопроводу намічено на 2012 рік. Перші постачання по ньому очікуються в 2015 році. Учасниками проекту з рівними частками по 16,67% є австрійська OMV, угорська MOL, болгарська Bulgargaz, румунська Transgaz, турецька Botas і німецька RWE.

"Консорціум, розробляючий родовище Шах-Деніз, націлений на роботу з Nabucco і іншими газопроводами, щоб забезпечити постачання азербайджанського газу до Європи в найближчому майбутньому", - заявили в BP.

"Європейська комісія підтримує проект Nabucco, оскільки він допомагає зменшити залежність Європи від газу Росії (...) Проте важко запустити і фінансувати інфраструктурний мегапроєкт на газовому ринку, який вже має доступ до конкурентоздатних цін на постачання газу", - заявив аналітик Deloitte Грехем Седлер (Graham Sadler).
Конкурентами Nabucco є газопроводи ITGI і TAP. Газопровід IТGI вартістю 2,5 мільярдів євро припускає транспортування каспійського газу по маршруту Турция-Греция-Італія. По газопроводу TAP вартістю 1,1 мільярдів євро протяжністю 520 кілометрів планується поставляти газ до Південно-східної Італії через Грецію і Албанію. Проте Nabucco припускає будівництво нової інфраструктури, а TAP і ITGI вимагають поліпшення тієї, що вже діє за межами ЄС.

Тому TAP і ITGI також відчують на собі зростання цін на сталь, проте при початку їх операцій на повних потужностях зростання витрат буде менш помітне.