Економетрікс ньюз


Італійська Eni поки не має наміру евакуювати співробітників з Лівії

knoxdiggs.com - 21/02/2011

Італійська Eni поки не має наміру евакуювати співробітників з Лівії

Італійська енергетична компанія Eni, що лідирує по видобутку вуглеводневої сировини в Лівії, поки не має наміру евакуювати своїх співробітників з охопленої безладами країни, повідомляє у понеділок агентство Франс Прес.

Акції протесту в лівійських провінціях з вимогою відходу правлячого в країні 42 роки Муаммара Каддафі продовжуються з 15 лютого. За даними правозахисної організації Human Rights Watch, за ці дні в результаті зіткнень демонстрантів з вартовими порядку загинули не менше 233 чоловік. Офіційно власті підтверджують загибель 84 чоловік.

Як повідомив агентство представник компанії, "евакуація іноземних співробітників в даний час не проводиться". При цьому він відзначив, що безлади "ніяк не вплинули на рівень видобутку".

На тлі загострення ситуації в Лівії у понеділок про плановану евакуацію частини своїх співробітників-іноземців, вже заявили британська ВР і норвезька Statoil. Про підготовку до евакуації громадян ЄС з Лівії також заявив розділ МЗС Іспанії.

Масові народні протести в останні тижні охопили арабські держави і вже привели до падіння правлячих режимів в Єгипті і Тунісі. В даний час, крім Лівії, безлади продовжуються в Йємені і Бахрейні. Антиурядові виступи пройшли також в Алжирі, Іраку, Йорданії.

В даний час Eni проводить операцію з продажу російському "Газпрому" 33-процентної частки в проекті розробки нафтогазового родовища Elephant в Лівії, сума контракту оцінюється в 178 мільйонів доларів. Крім "Газпрому" і Eni, в проекті бере участь також лівійська національна нафтова компанія NOC. Родовище було відкрито в 1997 році, в 2006 році об'єм видобутку на ньому склав 134 баррелів нафти в добу. Відповідно до підписаних минулого тижня в Римі угод, "Газпром" одержить в проекті половину частки Eni, а представляти газовий холдинг в лівійському проекті буде його нафтова "дочка" - "Газпром нафта".

У понеділок представник працюючої в Лівії дочірньої структури "Газпрому" - Gazprom International - Сергій Тагашов повідомив про те, що компанія поки не евакуювала своїх співробітників з країни. Тагашов пояснив, що офіс компанії знаходиться в Тріполі. У країні працює близько 20-ти фахівців компанії, проте загальне число з урахуванням членів сімей і можливих фахівців, що відряджаються, зараз уточнюється.
У прес-службі "Газпром нафти" повідомили, що співробітників компанії на сьогодні немає в Лівії. "Зараз представників компанії там (у Лівії - ред.) немає", - сказав представник прес-служби.

"Газпром" вже має дві власні розвідувальні ліцензії в Лівії - на суші і на шельфі. Крім того, у концерну міноритарні долі в двох концесіях, керованих німецькою Wintershall. Компанія Eni працює на лівійському ринку з 1959 року. За даними компанії, за підсумками 2009 року об'єм її видобутку в країні складав 244 тисячі баррелів в нафтовому еквіваленті в добу.