Економетрікс ньюз

Vulkan клуб плагин.

КАМАЗ і Daimler інвестують 905 млн. євро в розвиток виробництва

knoxdiggs.com - 21/02/2011

КАМАЗ і Daimler інвестують 905 млн. євро в розвиток виробництва

Найбільший російський виробник вантажних автомобілів ВАТ "КАМАЗ" і німецький автомобільний концерн Daimler в рамках багатобічної угоди по новому режиму промзборки інвестують в розвиток виробництва 905 мільйонів євро до 2020 року, мовиться у спільному бізнес-плані автовиробників, поданому в Мінекономрозвитку РФ з проханням про надання нового режиму промзборки.

Копія плану є у розпорядженні РІА Новини.

Альянс Renault-Nissan і "Автоваза" разом з "Об'єднаною автомобільною групою" (ОАГ, управляє "Іжавто"), КАМАЗом і Daimler в особі ТОВ "Мерседес-Бенц Тракс Схід" минулого тижня подали спільну заявку про надання нового режиму промзборки.

Згідно документу, з 2011 року по 2020 рік інвестиції КАМАЗа в розвиток складуть 870 мільйонів євро, а Daimler вкладе решту 35 мільйонів євро.

Так, із запланованих 870 мільйонів євро інвестицій КАМАЗ має намір витратити на розвиток продукту 388 мільйонів євро, на модернізацію потужностей - 105 мільйонів євро, на інвестиції в спільні підприємства по компонентах і локалізацію компонентної бази - 136 мільйонів євро, на реінженірінг - 34 мільйони євро, на підвищення якості продукції - 15 мільйонів євро, на підвищення ефективності виробництва і зниження витрат - 31 мільйон євро, на екологію і промбезпеку - 29 мільйонів євро, на автоматизацію процесів - 68 мільйонів євро.

"Близько 95% інвестиційних витрат пов'язані з придбанням нового устаткування для підготовки виробництва нових сімейств автомобілів і їх компонентів, а також санацією виробничих корпусів. Основні інвестиційні витрати планується направити на проекти по оновленню компонентної бази і уніфікації її з компонентами автомобілів стратегічного партнера КАМАЗа, компанії Daimler", - наголошується в документі.

При цьому стратегія залучення партнерів по розвитку і локалізації компонентної бази дозволить компанії значно економити засоби і час на розробку нових продуктів, а також сфокусувати витрати на НІОКР на ключових компетенціях компанії.

"Саме тому в структурі витрат на оновлення модельного ряду витрати на НІОКР складають всього 5% від всіх інвестиційних витрат за проектом", - мовиться в бізнес-плані.

Модернізація КАМАЗа

Графік модернізації потужностей КАМАЗа передбачає чотири етапи. Так, існуючий модельний ряд, а також рестайлінговий КАМАЗ проіснують до 2014 року. Одночасно з припиненням виробництва старого модельного ряду в 2014 році почнеться виробництво нових моделей. При цьому КАМАЗ розраховує, що випувкатися буде не тільки КАМАЗ з кабіною Daimler Axor, але і КАМАЗ New. Проте з 2018 року КАМАЗ почне установку на свої шасі абсолютно нової кабіни виробництва Daimler.

При цьому, згідно схемі модернізації, передбачається створення на КАМАЗі ряду нових і оновлення вже існуючих виробництв. Зокрема, планується створити ряд спільних підприємств з Daimler - по випуску кабін, двигунів і мостів.

Модельний ряд КАМАЗа

У документі наголошується, що новий модельний ряд, який почне випускати КАМАЗ з 2014 року, включатиме важкі транспортні автомобілі, призначені для доріг загального користування, будівництва і комерційних перевезень вантажів - тягачі, самоскиди, бортові тягачі і шасі, це будуть моделі КАМАЗ-53ХХ, 54ХХ, 64ХХ, 65ХХ.
Крім того, в новому модельному ряду будуть представлені важкі автомобілі, в основному призначені для будівництва і добувних галузей - це моделі КАМАЗ-6520, 6522 та інші.

КАМАЗ займає 11-е місце серед провідних світових виробників важких вантажівок і восьме місце - серед виробників дизельних двигунів. У єдиний комплекс компанії входять 13 крупних спеціалізованих підрозділів по розробці, виробництву, збірці автомобільної техніки і автокомпонентів, а також збуту готової продукції. Всього до групи КАМАЗ входять 96 підприємств. Продажі КАМАЗа збільшилися в 2010 році на 24,7% - до 32,29 тисяч вантажівок.

У 2009 році КАМАЗ і Daimler створили на паритетних умовах спільне підприємство ТОВ "Мерседес-Бенц Тракс Схід". В рамках СП передбачається організувати виробництво автомобілів Mercedes-Benz - Actros, Axor, Atego, Unimog, Mitsubishi Fuso.