Економетрікс ньюз


В уряді Росії розраховують влітку завершити переговори по ВТО

knoxdiggs.com - 22/02/2011

В уряді Росії розраховують влітку завершити переговори по ВТО

В уряді РФ розраховують завершити переговори по вступу до Всесвітньої торгової організації (ВТО) до середини літа, повідомив журналістів заступник глави апарату уряду Юрій Ушаков.

"Не всі шорсткості зняті... Але хотілося б до середини літа завершити переговори", - сказав він журналістам у вівторок. Серед проблем на переговорах Ушаков назвав "питання Грузії".

Він додав, що проблема вступу Росії у ВТО обговорюватиметься в ході візиту прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна до Бельгії 23-24 лютого. "Потрібна чітка підтримка з боку ЄС, оскільки це один з головних гравців (у ВТО)", - сказав Ушаков.

ВТО - міжнародна організація, створена з метою лібералізації міжнародної торгівлі і регулювання торгово-політичних відносин держав-членів. Її членами є більше 150 держав.

Процедура приєднання до ВТО складається з декількох етапів. Цей процес займає в середньому 5-7 років. Проте Росія веде переговори впродовж 17 років. У 1993 році Росія погодилася з офіційною заявкою про приєднання до Генеральної угоди за тарифами і торгівлею (ГАТТ), наступником якої стала ВТО.

Переговори затягнулися через те, що головні партнери Москви по переговорах - Брюссель і Вашингтон - проявляли незговірливість і виставляли нові вимоги, зокрема, за митами на ліс і зборам за транссибірські перельоти, по рівню держпідтримки російського агропрома і по нормах фітосанітарного і ветеринарного контролю.
В кінці 2008 року влади Росії заявили, що не мають наміру вести переговори нескінченно.

Про намір перешкодити входженню Росії у ВТО заявляла Грузія. В кінці грудня 2010 року глава грузинського МЗС Грігол Вашадзе заявив, що Росія для вступу у ВТО в першу чергу повинна звернутися до Грузії з проханням про початок переговорів.

Перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов в кінці листопада 2010 року повідомив, що Росія і ЄС вирішили всі розбіжності по вступу Росії у ВТО. До цього Росія завершила тривалі і складні переговори з США по вступу у ВТО.