Економетрікс ньюз


Росія в 2011 році понизить позики завдяки високим цінам на нафту

knoxdiggs.com - 22/02/2011

Росія в 2011 році понизить позики завдяки високим цінам на нафту

Росія в 2011 року понизить план запозичень на 500 мільярдів рублів у зв'язку з високими цінами на нафту, заявив віце-прем'єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін в інтерв'ю телеканалу RT.

"Первинний план запозичень цього року ми дещо понизимо у зв'язку з високими цінами на нафту, приблизно на 500 мільярдів рублів", - сказав він.

Разом з тим, не дивлячись на ріст цін на нафту, цього року, ймовірно, не вдасться створити "подушки безпеки" для російської економіки, відзначив Кудрін. "Подушки", можливо, і не вдасться набити, або це буде зовсім невелике, помірне", - сказав міністр.

"Жити при збалансованому бюджеті - це означає, що ти не накопичуєш подушки, але ти і не маєш дефіциту", - пояснив він.
Дефіцит федерального бюджету на 2011 рік запланований у розмірі 1,814 трильйонів рублів (3,6% ВВП). Закон про бюджет припускає, що для покриття дефіциту в 2011 році РФ використовує тільки 284,4 мільярдів рублів з Резервного фонду, в основному ж - на 70-80% - дефіцит фінансуватиметься за рахунок державних запозичень.

Внутрішні державні запозичення на поточний рік заплановані 1,7 трильйонів рублів, зовнішні - в межах 7 мільярдів доларів. Проте, як повідомляв замміністра фінансів РФ Дмитро Панкін, фактичний об'єм зовнішніх позик може опинитися нижче за цей ліміт.