Економетрікс ньюз


МТС, Вимпелком і Мегафон оштрафовані на 38 млн. руб за ціни на роумінг

knoxdiggs.com - 22/02/2011

МТС, Вимпелком і Мегафон оштрафовані на 38 млн. руб за ціни на роумінг

Федеральна антимонопольна служба (ФАС) Росії оштрафувала мобільних операторів "великої трійки" (МТС, "Мегафон" і "Вимпелком") в сукупності на 38,1 мільйонів рублів через завищення тарифів на роумінг, повідомила представниця відомства.

"МТС оштрафована на 21,892 мільйонів рублів, "Вимпелком" - на 12,018 мільйонів рублів і "Мегафон" - на 4,194 мільйонів рублів", - сказала співбесідниця агентства.

На початку 2010 року ФАС порушила проти операторів "великої трійки" антимонопольну справу через завищення цін на роумінг. В кінці року служба визнала, що компанії зловжили домінуючим положенням на ринку. За розрахунками ФАС, рентабельність послуг роумінга трьох операторів в середньому складала 59%. А розмір збитку, заподіяного за 2009 рік діями кожного з операторів, перевищує три мільйони рублів.
В результаті оператори погодилися понизити ціни на SMS в роумінгу по країнах СНД в півтора-два рази, на послуги мобільного інтернету - в 2,5-3 рази. Крім того, в 2,5-3 рази повинні були подешевшати тарифи на телефонні розмови у внутрішньоросійському роумінгу.

У середині січня глава ФАС Ігор Артемьєв на зустрічі з прем'єром заявив, що рахує платню за міжнародний і внутрішньоросійський роумінг, яку стягують стільникові оператори, все ще високою. Путін відзначив, що роботу по зниженню тарифів на стільниковий зв'язок потрібно продовжити.