Економетрікс ньюз


Ціни на муку і макарони в РФ почали стабілізуватися - Центросоюз

knoxdiggs.com - 22/02/2011

Ціни на муку і макарони в РФ почали стабілізуватися - Центросоюз

Ціни на муку в оптовій ланці показали перші ознаки стабілізації: з початку лютого вартість борошна вищого гатунку перестала рости, а мука першого і другого сортів подешевшала на 1,5%; крім того, за останній тиждень подешевшали макарони, мовиться в повідомленні Центросоюза Росії.

З 9 по 16 лютого вартість борошна вищого і другого гатунків залишилася на тому ж рівні, а мука першого сорту подешевшала в середньому на 1%. За тиждень з 16 по 22 лютого відбулося зниження цін на муку другого сорту - на 1,4%, мука першого сорту подешевшала ще на 0,5%, вартість борошна вищого гатунку не мінялася. "Таким чином, на даний момент на оптовому ринку середня вартість борошна вищого гатунку залишається стабільною - на рівні 16 рублів за кілограм, мука першого сорту коштує близько 12 рублів за кілограм, а другого - 11,7 рубля за кілограм", - констатує Центросоюз.

Стабілізація цін виявляється і відносно інших видів продовольства. "Зокрема, за останній тиждень на оптовому ринку також подешевшали макаронні вироби - в середньому на 0,5%", - мовиться в повідомленні.

На тлі аномальної засухи і неврожаю ціни на зерно, а потім і на муку з середини 2010 року практично безперервно росли. В кінці січня уряд РФ розпорядився провести в першому півріччі інтервенції продовольчого і фуражного зерна в об'ємі до 500 тисяч тонн в місяць через біржові торги з мінімальною ціною від 6 до 7,535 тисяч рублів за тонну залежно від виду зерна і регіону. Як відзначали галузеві експерти, ринкові ціни на зерно в переддень інтервенцій перестали рости і навіть трохи знизилися.
Центральний союз споживчих товариств (Центросоюз) Росії об'єднує краєві, республіканські і обласні споживспілки в 76 регіонах РФ, більше 3 тисяч споживчих товариств, близько 5 мільйонів пайовиків. Організації Центросоюза ведуть закупівельну, заготовчу, переробляючу і торгову діяльність. Всього в Росії налічується близько 20 тисяч приймальнозаготовітельних пунктів, 8 тисяч виробничих і 50 тисяч торгових об'єктів споживкооперації. Організації споживчої кооперації системи Центросоюза обслуговують 22 мільйони чоловік. За підсумками 2009-2010 років в рейтингу торгових мереж FMCG Росії по сукупному обороту роздрібна торгова мережа організацій споживчої кооперації Центросоюза, за даними самої організації, займала четверте місце після компаній X5 Retail Group, "Магніт" і Auchan.