Економетрікс ньюз


ВЭБ готовий брати участь в проекті Соллерса і Ford по створенню СП в РФ

knoxdiggs.com - 22/02/2011

ВЭБ готовий брати участь в проекті Соллерса і Ford по створенню СП в РФ

Зовнішекономбанк готовий брати участь в проекті російського автоконцерну "Соллерс" і американського Ford по створенню в Росії спільного підприємства, заявив у вівторок журналістам глава держкорпорації Володимир Дмітрієв.

"Формально поки ніяких угод з цим тандемом немає, але ми готові", - сказав Дмітрієв, відповідаючи на питання, чи може ВЭБ взяти участь у фінансуванні проекту.

У минулу п'ятницю, 18 лютого, стало відомо, що російський автовиробник "Соллерс" і італійський концерн Fiat припинили переговори про створення спільного підприємства, яке обіцяло стати другим за величиною після "Автоваза" гравцем на російському ринку легкових автомобілів. Меморандум про створення СП компанії підписали рік тому, а на початку липня "Соллерс" подав у ВЭБ заявку по організації синдикованого кредиту на 2,1 мільярдів євро для фінансування проекту. Тепер сторони ухвалили, що подальшу реалізацію своїх довгострокових стратегій вони здійснюватимуть самостійно.
При цьому "Соллерс" без партнера не залишився - того ж дня компанія оголосила про створення з Ford спільного підприємства в рівних частках по виробництву і дистрибуції автомобілів Ford на російському ринку. Компанії вже подали спільну заявку в Мінекономрозвитку на висновок допдомовленостей відповідно до нового режиму промислової збірки, що набув чинності в лютому 2011 року.

У СП увійдуть виробничі майданчики компаній у Всеволожське (Ленінградська область), а також в Набережних Човнах і на території ОЕЗ "Алабуга" (Татарстан), на яких випускатимуться легкові автомобілі і легкі комерційні автомобілі Ford. Інвестиції в спільне підприємство оцінюються в 1,4 мільярдів доларів до 2020 року, написала газета "Комерсант" з посиланням на презентацію СП, підготовлену для Мінпромторга і Мінекономрозвитку.