Економетрікс ньюз


Баррозу сподівається на прийнятне рішення по третьому енергопакету з РФ

knoxdiggs.com - 24/02/2011

Баррозу сподівається на прийнятне рішення по третьому енергопакету з РФ

Євросоюз зрозумів заклопотаності і тривоги Росії по третьому енергопакету і сподівається знайти прийнятне рішення, заявив голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу.

Третій енергопакет, прийнятий Євросоюзом в 2009 році, включає шість законодавчих актів, що передбачають обмеження на право володіння/управління енерготранспортними мережами з боку вертикально інтегрованих компаній - наприклад, таких як "Газпром". Крім того, передбачена можливість заборони на інвестиції компаній третіх країн, якщо вони не відповідатимуть вимогам розділення видобутку і транспорту або якщо поява цих компаній на ринку ЄС може загрожувати енергобезпеці членів Євросоюзу. Офіційно документ набуває чинності в повному об'ємі в березні 2011 року, але передбачений адаптаційний період - два роки. Росія вважає необхідним подальше вивчення і доопрацювання третього енергопакету ЄС.
"Мені здається, ми правильно зрозуміли заклопотаність російської сторони, і фактично зараз продовжується робота, щоб подивитися, як ми можемо вирішити ці заклопотаності і тривоги при повній пошані і дотриманні нашого законодавства", - заявив Баррозу на сумісній прес-конференції з прем'єр-міністром РФ Володимиром Путіним.

У свою чергу, глава російського уряду на прес-конференції заявив, що реалізація третього енергопакету може привести до зростання цін на європейському енергоринку.