Економетрікс ньюз


Китайська CNPC припинила видобуток нафти в Лівії

knoxdiggs.com - 28/02/2011

Китайська CNPC припинила видобуток нафти в Лівії

Найбільший китайський виробник нафти і газу компанія China National Petroleum Corp. (CNPC) припинила видобуток на родовищах в охопленій безладами Лівії і евакуювала всіх своїх співробітників з країни, повідомляє у понеділок агентство Франс Прес з посиланням на комюніке компанії.

З середини лютого в лівійських провінціях продовжуються акції з вимогою відходу лідера країни Каддафі, правлячого вже 42 роки. За даними міжнародних організацій, власті жорстоко пригнічують демонстрації, а в зіткненнях з силами безпеки і іноземними найманцями загинули до 2 тисяч чоловік, близько 4 тисяч одержали поранення. Іноземні держави проводять масову евакуацію своїх громадян з Лівії. Іноземні нафтогазові компанії евакуювали співробітників з країни і зупинили видобуток.
Як мовиться в комюніке, компанія припинила операції по видобутку в країні і опечатала своє устаткування відповідно до запланованого раніше графіка. Про евакуацію своїх співробітників з Лівії CNPC оголосила 24 лютого.

Останні 400 співробітників CNPC були благополучно евакуйовані з Лівії до Тунісу в неділю і найближчим часом відправляться до Китаю.

На тлі безладів стабільно ростуть ціни на нафту. Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) оцінює недолік видобутку на ринку у розмірі 500-750 тисяч баррелів нафти в день. У четвер повідомлялося, що Саудівська Аравія, найбільший в світі виробник нафти, збільшує видобуток сировини на 700 тисяч баррелів в день, або на 8,4% - до 9 мільйонів баррелів в день.