Економетрікс ньюз


Франція лідирує по доступності іпотеки для росіян, вважають аналітики

knoxdiggs.com - 28/02/2011

Франція лідирує по доступності іпотеки для росіян, вважають аналітики

Російські громадяни найпростіше можуть одержати іпотечний кредит у Франції, свідчать результати дослідження агентства нерухомості Gordon Rock і іпотечного брокера Lowell Finance.

За даними експертів, в цій країні росіяни можуть розраховувати на іпотеку в розмірі до 80% від вартості об'єкту нерухомості по фіксованих ставках від 2,9% і по плаваючих ставках від 2,3%.

"Це лідерство Франції невипадково, адже в 2010 році ставки за іпотечними кредитами у Франції досягли мінімальних значень з часів Другої світової війни. При цьому по відношенню до французів і жителів Західної Європи французькі банки ще лояльніші, ніж до росіян. Для великої кількості нових житлових проектів місцеві банки готові надати західноєвропейським покупцям 108% фінансування, з яких 100% підуть на покриття вартості нерухомості, а що залишилися 8% - на компенсацію вартості нотаріальних і інших послуг з супроводу операції", - розповідається в звіті.

У числі країн-лідерів по доступності іпотечного кредитування для російських громадян фахівці також називають Великобританію (фіксована ставка від 3,2%, плаваюча - від 2,8%), Німеччину (фіксована ставка від 3,3%, плаваюча - від 2,9%) і Австрію (фіксована ставка від 3,4%, плаваюча - від 3,1%).

Британські банки готові дати кредит на покупку житла росіянам в розмірі до 70% від вартості об'єкту, німецькі і австрійські - в розмірі до 60%.
До другої групи країн аналітики відносять держави, де жителям РФ одержати іпотеку просто, але умови кредитування менш привабливі порівняно з країнами-лідерами.

"До цієї групи увійшли Кіпр, Іспанія, Ізраїль, Португалія і Фінляндія, де мінімальні фіксовані ставки складають 3,5 - 4,1%, а максимальний розмір кредиту - 60-70%", - указується в дослідженні.

Як ще одну групу експерти виділили країни, де росіянину одержати іпотеку достатньо складно - це Швейцарія, Італія, Греція, Чехія, Латвія, США і Туреччини.

Нарешті, в таких державах, як Болгарія, Чорногорія, Єгипет і Таїланд, іпотека для російських громадян практично недоступна, зробили висновок аналітики.