Економетрікс ньюз


Профспілка заводу Ford уклала договір з працедавцем без страйку

knoxdiggs.com - 01/03/2011

Профспілка заводу Ford уклала договір з працедавцем без страйку

Профспілка російського автозаводу Ford уклала з працедавцем колективний трудовий договір на 2011 рік, відстоявши свої вимоги без "традиційного" страйку, повідомив РІА Новини голова профорганізації ЗАТ "форд Мотор Компані" Олексій Етманов.

З 2007 року переговори за трудовим договором щорічно закінчуються суперечкою між профспілкою російського Ford і працедавцем. Профорганізації звичайно вдавалося відстояти частину вимог, проте справа часто не обходилася без страйків і зупинення заводу, що випускає в Ленінградській області Ford Focus і Ford Mondeo.

"Нам вдалося добитися того, щоб у новому колективному договорі був прописаний механізм підвищення заробітної платні. Протягом двох років зарплата індексуватиметься по схемі - загальноросійська інфляція плюс 2,5%. Надбавка за роботу в нічний час, яка складає 40%, також закріплена в новому документі. Крім того, нам вдалося прописати в ньому ряд гарантій профспілкової діяльності", - сказав Етманов.

За його словами, відповідно до нового договору голова профорганізації звільняється від роботи із збереженням зарплати, члени профспілки можуть не працювати в період проведення профспілкового навчання.

Середня зарплата робочих на російському заводі Ford після укладення нового договору складе від 26 до 40 тисяч рублів. "Для тих, хто працює більше року, а це основна маса робочих, буде оклад близько 35 тисяч рублів. По наших прикидках, це найвища зарплата робочих в автомобільному секторі ", - сказав Етманов.

Він відзначив, що переговори за новим колективним договором були достатньо напруженими. "Але вперше було ясно, що обидві сторони готові домовитися", - відзначив профлідер.
У первинної організації МПРА на заводі Ford достатньо великий досвід боротьби за інтереси робочих. У листопаді 2007 року профспілка, що добивалася підвищення зарплати робочих на 30%, організувала майже місячний страйк, в ході якого конвейєр був зупинений майже на добу. В результаті профспілка і адміністрація підприємства домовилися про підвищення зарплати на 16-21%. У вересні 2008 року зарплата робочих була підвищена ще раз - на 8-10%.

Навесні минулого року профспілка, вимагаючи 25%-ного підвищення зарплати робочих, зупинила конвейєр на декілька годин, організувавши до цього "італійський" страйк. У квітні була підписана додаткова угода до колективного договору, згідно якої заробітна платня робочих підприємства виросла на 11,8%.

На заводі Ford, що відкрився в Ленінградській області в липні 2002 року, працюють близько двох тисяч чоловік. Його потужність дозволяє збирати близько 125 тисяч автомобілів в рік, проте в 2009 році Ford неодноразово зупиняв свій єдиний російський завод через кризу. У 2009 році підприємство випустило близько 40 тисяч машин, у 2010 році завод наростив об'єм виробництва до 80 тисяч автомобілів.