Економетрікс ньюз


Мєдвєдєв призвав фермерів Калмикії розвивати місцеву породу худоби

knoxdiggs.com - 01/03/2011

Мєдвєдєв призвав фермерів Калмикії розвивати місцеву породу худоби

Президент Росії Дмитро Мєдвєдєв, який відвідує з робочою поїздкою Калмикію, оглянув виставку місцевої продукції і інвестиційних проектів регіону і підтримав ідею забезпечення російських ферм скотарств місцевою породою худоби замість зарубіжних.

На території комплексу "Місто шахів" до приїзду глави держави підготували виставку товарів від підприємців, що одержали субсидію на сприяння розвитку малого бізнесу і самозайнятості.

Керівник одного з фермерських господарств розповів Мєдвєдєву про породу худоби "Калмицка м'ясна", яка, за словами фермера, "невибаглива і придатна для всіх кліматичних умов країни".

Він попросив главу держави зупинити закупівлі великої рогатої худоби з-за кордону, зокрема, із США і Канади.

"Давайте ви розширюватиметеся, і тоді, звичайно, потрібно буде продумати забезпечення всіх ферм скотарств вашими "Калмицкими м'ясними". Це ваша фішка, її треба розвивати", - підтримав президент.

Мєдвєдєву представили кондитерську продукцію Калмикії, а також м'ясні делікатеси, якими славиться регіон - баранина і конина, приготовані різними способами.
На стендах інвестиційних проектів були представлені технологічні новинки, розроблені, зокрема, калмицкими фахівцями. Серед них - вбудовані в мобільний телефон градусник і тонометр. Розробник цього приладу на собі продемонстрував президенту пристрій: приклавши до вуха винахід, він зміряв свою температуру і мобільний телефон показав 37 градусів.

"Хороший винахід, але я краще піду, лікуйтеся", - заявив Мєдвєдєв.

Крім того, калмицкі учені вивели нову рослину "Стерія", яка, за їх словами, в 300 разів солодше цукру. Губернатор республіки Олексій Орлов повідомив журналістам, що "Стерія" вже вирощується на полях Калмикії.