Економетрікс ньюз


Ковикта знайшла господаря

knoxdiggs.com - 01/03/2011

Ковикта знайшла господаря

Ковикта знайшла господаря, а "Газпром" - новий об'єкт для інвестицій

ВАТ "Газпром" з другої спроби зумів дістати Ковиктинське газоконденсатне родовище в області, Іркутська, - у вівторок холдинг придбав майно збанкрутілого оператора родовища "РУСІА Петролеум" за 22 мільярди рублів, що приблизно зіставно з витратами на нього колишнього власника ТНК-ВР. Можливо, його майбутні витрати будуть ще більші, якщо Ковикта утримується як ресурсна база для майбутніх постачань до Китаю, вважають експерти.

На їх думку, холдинг, що вже підтвердив факт своєї перемоги, в даний час має в своєму розпорядженні достатню ресурсну базу і потужності, видобутку, щоб без жодних додаткових інвестицій обслуговувати набагато більший попит як з боку поточних споживачів, так і з Китаю, якщо з останнім вдасться домовитися про постачання.

За схожою ціною

У вівторок вранці стало відоме ім'я переможця аукціону з продажу майна визнаного банкротом оператора Ковиктинського газоконденсатного родовища "РУСІА Петролеум" - ним став "Газпром". На торгах з ним змагався "Роснєфтєгаз" - ім'я цієї компанії давно називалося в числі претендентів на Ковикту. Обидві компанії ще на минулому тижні сплатили завдаток у розмірі 20% від початкової ціни.

Операція буде завершена протягом п'яти днів. Відразу після оголошення про неї заступник виконавчого директора "РУСІА Петролеум" Олександр Сметанін повідомив, що її сума трохи перевищує стартову ціну в 15 мільярдів рублів і буде точно відома в середу. Проте трохи пізніше джерело, знайоме з результатами торгів, повідомило, що ціна пропозиції "Газпрому" в 1,5 разу перевищила стартову, що вельми істотно.

У середині дня російсько-британська ТНК-ВР, чиєю "дочкою" був "РУСІА Петролеум", підтвердила, що майно оператора Ковикти на торгах у вівторок було продано "Газпрому" за 22,3 мільярдів рублів, і ця ціна влаштовує компанію.




ТНК-ВР як основний кредитор "РУСІА Петролеум" одержить всю суму, заплачену на торгах. За даними російсько-британської компанії, її балансові витрати в збанкрутілій "дочці" склали 675 мільйонів доларів, що приблизно співпадає з кінцевою ціною продажу.

Аналітик ІФК "Метрополь" Олександр Назаров повідомив, що не рахує підсумкову ціну за Ковикту переплатою з боку газового холдингу. "Це більше стартового рівня, але пригадаємо, що ТНК ВР свого часу пропонувала "Газпрому" викупити у неї Ковикту за більш ніж 1 мільярд доларів", - сказав він.

За його словами, стартова ціна була не більше ніж попередньою, у результаті газовий холдинг зробив придбання за нормальною вартістю. "Це більше за той мінімум, який могли б одержати акціонери за інших умов", - відзначив він.