Економетрікс ньюз


Росія зніме обмеження на ввезення птиці з Німеччини у середині березня

knoxdiggs.com - 01/03/2011

Росія зніме обмеження на ввезення птиці з Німеччини у середині березня

Росія планує зняти обмеження на ввезення м'яса птиці з Німеччини у середині березня 2011 року, після отримання всієї необхідної інформації, повідомив головний ветеринарний лікар РФ Микола Власов.

Раніше планувалося зняти обмеження на імпорт курятини в кінці лютого 2011 року.

"Ми готові зняти обмеження і зараз, але чекаємо деякі дані від німецької сторони - треба дотримати формальності. Нам пришлють необхідні документи у середині березня", - сказав Власов.

Він також відзначив, що обмеження на ввезення м'яса птиці до Росії будуть зняті одночасно із зняттям в самій Німеччині внутрішніх обмежень на постачання з ряду птахівничих підприємств.

Як відзначив Власов, Росія зніме обмеження для продукції, виробленої після певної дати, яка - зараз уточнюється. При цьому продукцію, вироблену з листопада по середину березня, ніколи не можна буде поставляти в РФ.

"Ввезення і зараз відкрите, але дозволено ввозити ту продукцію, яка була вироблена до 1 листопада 2010 року", - підкреслив Власов.

Результатом "діоксинового скандалу", що розгорівся на початку січня в Німеччині, стало введення Россєльхознадзором з 24 січня тимчасової заборони на ввезення з цієї країни живих свиней на забій, поросят для відгодівлі, свинини і м'ясної продукції, що містить її. Обмеження по м'ясу птиці були введені з 27 січня. При цьому в обох випадках вони не розповсюджуються на продукцію, кожна партія якої перевірена державною ветеринарною лабораторією Німеччини і має негативний результат на вміст діоксину.
Очікується, що обмеження на ввезення свинини і свиней буде знято не раніше кінця березня поточного року.

Також повідомлялося, що заборона на ввезення свинини і м'яса птиці не впливає на російський ринок цієї продукції, оскільки об'єми постачань з Німеччини незначні, і Росія має можливості для заміщення.