Економетрікс ньюз


Річна інфляція в РФ в лютому могла досягти 9,7% - ЦБ

knoxdiggs.com - 01/03/2011

Річна інфляція в РФ в лютому могла досягти 9,7% - ЦБ

Банк Росії прогнозує інфляцію в річному численні в РФ за підсумками лютого на рівні 9,7% і вважає досяжним офіційний орієнтир за підсумками 2011 року в 7%, заявив перший зампред ЦБ Олексій Улюкаєв на прес-конференції у вівторок.

"У нас було побоювання, що ми вийдемо на двозначні значення (показника річної інфляції - ред.), але висока вірогідність, що цього не відбудеться", - сказав він, пояснивши, що в лютому не було зафіксовано подальшого збільшення цього показника.

"Якщо не відбудеться нічого катастрофічного на продовольчому ринку, ми чекаємо з другого кварталу зниження інфляції. Ми не міняємо офіційний прогноз за підсумками року - не вище 7%. Це труднодосяжна, але все таки досяжна мета", - сказав Улюкаєв.

Інфляція в Росії у 2010 році склала 8,8%, перевищивши, таким чином, останній офіційний річний прогноз в 8,5% і порівнявшись з показником кризового 2009 року. Істотний внесок у зростання споживчих цін внесло продовольство, що подорожчало через засухи.

Замглави Мінекономрозвитку Андрій Клепач раніше заявляв, що зростання цін в РФ у 2011 році може скласти 7-8%, а міністр економічного розвитку Ельвіра Набіулліна виражала надію, що показник буде ближчий до рівня 7%. Віце-прем'єр, міністр фінансів РФ Олексій Кудрін заявив при цьому, що чекає в другій половині року уповільнення темпів інфляції.

Улюкаєв визнав, що ситуація з інфляцією в лютому залишається вельми складною. "Хоча в лютому намітилися стабілізаційні моменти...У лютому ми не бачимо подальшого збільшення показників інфляції в річному виразі", - сказав перший зампред ЦБ.
За його словами, деяке вирівнювання ситуації з інфляцією пов'язане з "ефектом перенесення". "Це пов'язано з ефектом перенесення - з тим, що зміцнення курсу рубля в кінці минулого року відображається меншим, ніж показники грошової статистики - три місяці. Цей ефект перенесення вже діє і діятиме в майбутньому", - сказав Улюкаєв.

Крім того, прогнозуючи уповільнення інфляції в другому кварталі, перший зампред ЦБ РФ розраховує, що почнуть діяти заходи регулятора по посилюванню грошово-кредитної політики, що робляться з кінця грудня минулого року - підвищення нормативів обов'язкових резервів і процентних ставок, а також міри курсової політики.