Економетрікс ньюз


Путін відзначає необхідність санкцій за невикористання сільгоспземель

knoxdiggs.com - 02/03/2011

Путін відзначає необхідність санкцій за невикористання сільгоспземель

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив про необхідність введення жорстких санкцій відносно власників земель сільгосппризначення, які не використовуються.

"Рілля не повинна бути порожньою, її треба використовувати строго за призначенням", - заявив Путін в середу у Тамбові на з'їзді Асоціації селянських (фермерських) господарств і сільськогосподарських кооперативів Росії ( АККОР). "Інакше - повинні слідувати жорсткі санкції, вважаю, що відносно сільгоспземель це справедливо", - додав прем'єр.

Путін заявив, що на сьогодні оформлені межі лише 20% земельних ділянок. Ще близько 24 мільйонів гектарів сільгоспземель доводиться на нерозподілені земельні частки. "Їх також треба активно вводити в оборот, віддавати людям", - сказав прем'єр.

Він відзначив, що сільгоспвиробники і фермери, що фактично працюють на цих ділянках, "зможуть набувати їх у спрощеному порядку, без проведення торгів". "При цьому ціна викупу - цілком посильна, ми понизили її з 20% до 15% від кадастрової вартості, а не від ринкової вартості в регіоні", - повідомив прем'єр.
"Органи регіональної і муніципальної влади повинні в пріоритетному порядку надавати вільні землі сільгосппризначення всім, хто хоче розвивати агропромислове виробництво, тим, хто хоче стати фермером", - підкреслив прем'єр.

Не "можна допустити, щоб землі потрапили до рук спекулянтів і перекупників, які хочуть нажитися на перепродажі землі, на спробах отримати вигоду з того, що землі сільгосппризначення недооцінені", - додав Путін. "Землю повинні одержати ті, хто буде на ній працювати, для кого сільське господарство - це спосіб життя", - сказав прем'єр.