Економетрікс ньюз


ВР позбавить бонусів менеджерів, відповідальних за аварію на нафтопроводі

knoxdiggs.com - 03/03/2011

ВР позбавить бонусів менеджерів, відповідальних за аварію на нафтопроводі

Топ-менеджери британського нафтового гіганта BP plc, що керували компанією у момент аварії в Мексиканській затоці, зокрема екс-глава компанії тоні Хейворд і колишній директор ВР по розвідці і видобутку Енді Інгліс, не одержать річні бонуси за підсумками 2010 року, виходить з матеріалів компанії.

Крім того, за даними звіту, нинішній глава компанії Роберт Дадлі (з 2003 по 2008 рік очолював одну з найбільших у РФ нафтових компаній ТНК-ВР) ухвалив рішення відмовитися від свого бонуса. Дадлі змінив Хейворда на посту виконавчого директора BP 1 жовтня 2010 року. В даний час Хейворд входить в раду директорів російсько-британської ТНК-BP.
Вибух на нафтовій платформі Deepwater Horizon в Мексиканській затоці в квітні 2010 року обернувся найбільшою екологічною катастрофою в історії США. Зупинити витік нафти вдалося лише до 4 серпня. В результаті аварії загинули 11 чоловік, у води Мексиканської затоки вилилося близько 5 мільйонів баррелів сирої нафти. Масштабні витрати на ліквідацію наслідків аварії привели до того, що нафтовий гігант за підсумками 2010 року одержав чистий збиток у розмірі 3,719 мільярдів доларів проти 16,6 мільярдів доларів прибутку в 2009 році.

Виплати потерпілим від витоку нафти в Мексиканській затоці фізичним і юридичним особам в четвертому кварталі 2010 року склали 2,1 мільярдів доларів, всього у 2010 році на ліквідацію аварії і її наслідків BP витратила 40,9 мільярдів доларів.