Економетрікс ньюз

Купить камеры.

ЄЦБ підвищив граничний прогноз по інфляції-2011 в єврозоні до 2,6%

knoxdiggs.com - 03/03/2011

ЄЦБ підвищив граничний прогноз по інфляції-2011 в єврозоні до 2,6%

Європейський центральний банк (ЄЦБ) підвищив прогноз по інфляції в єврозоні на 2011 рік до 2,0-2,6%, заявив у четвер глава регулятора Жан-Клод Тріше.

Грудневий прогноз ЄЦБ по інфляції на поточний рік складав 1,3-2,3% - таким чином, верхня планка прогнозу підвищена на 0,3 процентних пункту.

Прогноз по зростанню цін на 2012 рік також збільшений - до 1,0-2,4% з 0,7-2,3%.

Раніше на цьому тижні Єврокомісія підвищила прогноз по інфляції як по єврозоні, так і в цілому по Євросоюзу - на 0,4 процентного пункту, до 2,2% і 2,5% відповідно.
Таким чином, прогноз Єврокомісії по єврозоні перевищив психологічну планку в 2% - передбачалося, що в середньостроковій перспективі (більше двох-трьох років) ЄЦБ повинен утримувати інфляцію в регіоні поблизу цього рівня.

ЄЦБ раніше у четвер ухвалив рішення знов зберегти базову ставку на рекордно низькому рівні в 1%, як і чекали аналітики.

Тріше заявив, що регулятор може підвищити базову ставку на наступному засіданні в квітні. Ця заява також не стала несподіванкою: багато експертів говорили, що ЄЦБ може натякнути на підвищення базової ставки в короткостроковій перспективі.

Базова ставка знаходиться на мінімальному за всю історію існування Центробанку єврозони рівні в 1% з травня 2009 року, коли вона була понижена 0,25 процентного пункту. Тріше неодноразово називав цей рівень "адекватним" поточним економічним умовам.