Економетрікс ньюз


Газпром сподівається на затвердження ухвали про біржову торгівлю газом

knoxdiggs.com - 03/03/2011

Газпром сподівається на затвердження ухвали про біржову торгівлю газом

ВАТ "Газпром" розраховує, що ухвала уряду РФ про реалізацію газу на біржі буде прийнята в 2011 році, мовиться в повідомленні компанії, опублікованому у четвер.

"Газпром" веде роботу з федеральними органами виконавчої влади, направлену на узгодження і ухвалення в 2011 році проекту ухвали уряду РФ про реалізацію газу з використанням біржових технологій", - наголошується в повідомленні. Правління компанії доручило профільним підрозділам продовжити цю роботу.

Раніше топ-менеджери компанії заявляли, що не мають у своєму розпорядженні інформації про дату можливого затвердження ухвали уряду РФ про біржову торгівлю газом.

В ході засідання правління також було відмічено, що "Газпром" проводить активну роботу, направлену на вдосконалення електронної торгівлі газом і запуск біржової торгівлі ф'ючерсними контрактами на газ. Зокрема, в 2009-2010 роках "Газпром", ТОВ "Газпром міжрегіонгаз" і Газпромбанк завершили створення торгової системи, нормативних документів і системи клірингу для біржової торгівлі.
У червні 2010 року "Газпром міжрегіонгаз" провів комплексні імітаційні випробування біржових торгів ф'ючерсними контрактами з термінами постачання газу від одного до 18 місяців. У випробуваннях взяли участь 32 організації.

"Газпром" і незалежні виробники газу торгували "блакитним паливом" на електронному майданчику "Міжрегіонгаза" в 2006-2008 роках в режимі експерименту. У 2006-2007 роках на ЕТП було реалізовано 7,5 мільярдів кубометрів газу за цінами, що перевищили регульовані в середньому на 38%. За підсумками 2008 року через ЕТП ТОВ "Міжрегіонгаз" реалізовано 6,1 мільярдів кубометрів газу, 3,1 мільярдів кубометрів з яких складає газ ВАТ "Газпром" і 3 мільярди кубометрів - газ незалежних виробників.

З січня 2009 року торги припинилася через те, що не вийшла відповідна ухвала уряду. Влітку минулого року Міненерго планувало внести проект документа в уряд, не одержавши при цьому узгодження ФАС. Федеральна антимонопольна служба тоді не погоджувала документ, наполягаючи на можливості перепродувати газ, придбаний за регульованими цінами на торгах, за вільними цінами. "Міжрегіонгаз" називав такий підхід "несправедливим".

Міненерго Росії в січні 2010 року повідомило, що підготувало і передало в уряд проект ухвали "Про реалізацію газу з використанням біржових технологій", але вже в грудні стало відомо, що документ був повернений з уряду, а також не пройшов узгодження у ФСФР. Однією з причин називалася необхідність організації торгів на декількох майданчиках, не прив'язуючись до майданчика ТОВ "Газпром міжрегіонгаз" (раніше "Міжрегіонгаз").