Економетрікс ньюз


ВТБ веде переговори з приводу залучення синдкредиту на $2 млрд

knoxdiggs.com - 03/03/2011

ВТБ веде переговори з приводу залучення синдкредиту на $2 млрд

Група ВТБ, головною структурою якої є другий за величиною банк Росії, веде переговори з глобальними інвестиційними банками про залучення синдикованого кредиту в об'ємі до 2 мільярдів доларів, повідомило джерело в банківських кругах.

За його словами, операція знаходиться "на ранній стадії". "Банки ще не вибрані, структура операції не визначена", - уточнив співбесідник агентства.

ВТБ, за словами джерела, вирішив привернути глобальних інвесторів, а не концентруватися на азіатських банках, як планувалося. "В операції візьмуть участь банки із США, Європи і Азії", - сказав він.

На його думку, структура операції може бути визначена після 8 березня.

Співбесідник агентства відзначив також, що частина залучених коштів ВТБ планує направити на погашення першого транша попереднього синдкредиту в об'ємі 1,4 мільярдів доларів. Відповідно до умов кредиту, погашення першого транша в об'ємі одного мільярда доларів повинне відбутися в червні поточного року.
ВТБ в червні 2008 року залучив двохтраншевий синдикований кредит на суму 1,4 мільярдів доларів, ставка першого трирічного транша - LIBOR + 0,65%, другого 18-місячного - LIBOR + 0,6%. Сума першого транша складає 1 мільярд доларів, другого - 400 мільйонів доларів.

Як організатори кредиту, виступили 10 провідних світових фінансових установ - The Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Barclays Capital (інвестиційний підрозділ Barclays Bank PLC), BayernLB, BNP Paribas, Citibank N.A., London, Deutsche Bank AG London Branch, Intesa Sanpaolo Bank Ireland plc, J.P. Morgan plc, Mizuho Corporate Bank, Ltd. і Sumitomo Mitsui Banking Corporation Europe Limited.