Економетрікс ньюз


"Газпром" вивчає можливість будівництва НПЗ на Сахаліні

knoxdiggs.com - 03/03/2011

Газпром вивчає можливість будівництва НПЗ на Сахаліні

Глава "Газпрому" Олексій Міллер і губернатор Сахалінської області Олександр Хорошавін обговорили у четвер можливість будівництва нафтопереробного заводу на Сахаліні, повідомила прес-служба газового холдингу.

"Олексій Міллер і Олександр Хорошавін обговорили можливість будівництва в Сахалінській області нафтопереробного заводу. Було відмічено, що в поточному році "Газпром" планує завершити розробку інвестиційного задуму будівництва НПЗ", - мовиться в повідомленні.

При цьому перехід до стадії підготовки обгрунтування інвестицій можливий тільки після підтвердження наявності необхідної ресурсної бази.

Східна газова програма

Крім того, сторони обговорили питання співпраці "Газпрому" і адміністрації області в рамках реалізації Східної газової програми. Зокрема, йшлося про хід будівництва першої на Далекому Сході міжрегіональної газотранспортної системи "Сахалін - Хабаровськ - Владивосток".

У вересні 2007 року наказом Міністерства промисловості і енергетики РФ затверджена "Програма створення у Східному Сибіру і на Далекому Сході єдиної системи видобутку, транспортування газу і газопостачання з урахуванням можливого експорту газу на ринки Китаю і інших країн АТР" (Східна газова програма). "Газпром" призначений урядом РФ координатором діяльності по реалізації програми.

Програмою передбачається першочергове створення і розвиток ГТС "Сахалін - Хабаровськ - Владивосток", будівництво якої "Газпром" веде з липня 2009 року. Перший пусковий комплекс ГТС "Сахалін - Хабаровськ - Владивосток" буде введений в експлуатацію в третьому кварталі 2011 року.

Газифікація регіону

Також на зустрічі були розглянуті проекти по газифікації регіону. В даний час завершуються випробування лінійної частини міжселищного газопроводу від газорозподільної станції (ГРС) "Дальнє" до ТЕЦ-1 Південно-Сахалінська.
Крім того, "Газпром" веде будівництво міжселищного газопроводу від ГРС "Дальнє" до селища Ново-Александровськ і проектування нових газопроводів-відведень. Так, у 2011 році компанія планує направити на газифікацію області 670 мільйонів рублів.

Угода про співпрацю між "Газпромом" і адміністрацією Сахалінської області укладена 14 вересня, договір про газифікацію - 15 листопада 2006 року. Середній рівень газифікації Сахалінської області природним газом складає 8,4%, тоді як загальноросійський рівний 63,2%. У 2009 році "Газпром" розробив генеральну схему газопостачання і газифікації Сахалінської області. У 2009-2010 роках "Газпром" інвестував 620 мільйонів рублів в проектування і будівництво міжселищних газопроводів від ГРС "Дальнє" до ТЕЦ-1 Південно-Сахалінська і до селища Ново-Александровськ.