Економетрікс ньюз


Чому із загрозою тероризму Мінтранс бореться за рахунок пасажирів

knoxdiggs.com - 03/03/2011

Чому із загрозою тероризму Мінтранс бореться за рахунок пасажирів

Президент ВАТ "РЖД" Володимир Якунін оголосив: залізничні квитки подорожчають на 2%. Боротися з терористичною загрозою на вокзалах Мінтранс пропонує на гроші пасажирів.

Олена Загородня, економічний оглядач РІА Новини, вважає така пропозиція нелогічна: вантажні перевезення свідомо прибуткові, пасажирські – збиткові, причому скрізь у світі. При цьому Федеральна служба за тарифами запропонувала транспортникам знайти кошти за рахунок обох видів перевезень, але ті вирішили, що порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих.
За підрахунками Міністерства транспорту Росії, на оснащення тільки крупних вокзалів засобами безпеки потрібно як мінімум 5 мільярдів рублів. Автор програми "Сухий залишок" не виключає, що ціни на проїзд піднімуть, а на безпеку це ніяк не вплине. "Єдине, що мені особисто хотілося б – це якщо не гарантію, то хоч би надію на те, що гроші, які я заплачу за квиток, що подорожчав, підуть саме на забезпечення системи безпеки на транспорті, а не на щорічні туристичні поїздки керівництва РЖД" - говорить Олена Загородня.