Економетрікс ньюз

What is so new could be discovered at blackjackonlinetrainer.com to surprise a passionate gamer?

Svoboda хоче викупити частку Luna в "Стрічці" за $800,8 млн.

knoxdiggs.com - 05/03/2011

Svoboda хоче викупити частку Luna в Стрічці за $800,8 млн.

Найбільший акціонер мережі гіпермаркетів "Стрічка", компанія Svoboda Corp. Августа Мейєра і Дмитра Костигіна, направила компанії Luna Inc., підконтрольної американському фонду TPG і російському "ВТБ-капітал", офіційну оферту по викупу її пакету акцій "Стрічки" у розмірі 30,8% за 800,8 мільйонів доларів, мовиться в повідомленні Svoboda.

"Згідно цій пропозиції, Svoboda і близькі до неї мінорітарії, які контролюють 44,2% акцій "Стрічки", пропонують Luna продати 30,8% акцій, що належать цій компанії. Крім того, Svoboda повинна одержати опціон на 1% статутного капіталу компанії", - наголошується в повідомленні.

У разі успішного завершення цієї операції покупці контролюватимуть більше 76% акцій "Стрічки".

Пропозиція Svoboda зроблена на основі розрахункової вартості "Стрічки" в 2,9 мільярдів доларів. Компанія оцінена виходячи з коефіцієнта в 11,6 показника EBITDA, величина якого цього року повинна скласти 250 мільйонів доларів. Боргове навантаження "Стрічки" в даний час складає 300 мільйонів доларів.

"Згідно цим показникам, вартість частки Luna складає 800,8 мільйонів доларів", - мовиться в прес-релізі.

Оплата операції буде проведена за рахунок участі фінансового інвестора, який висловив бажання брати участь в цій операції, а також за рахунок банківських кредитів, забезпечених власністю Svoboda. Як сказало РІА Новини джерело, близьке до "Стрічки", інвестором може виступити консорціум "груп" Альфи. Коментар від "груп" Альфи одержати поки не вдалося. Проте Х5 Retail Group, актив консорціуму у сфері роздрібної торгівлі (належить 47,9% акцій), поки відповідних переговорів з акціонерами "Стрічки" не веде, заявив РІА Новини виконавчий директор Х5 Лев Хасіс.

Пропозиція дійсна до 17.00 мск 15 березня 2011 року. Якщо Luna відповість на нього згодою, Svoboda пропонує підписати меморандум про наміри, щоб протягом восьми тижнів дозволити сторонам провести due diligence і підготувати необхідну для операції документацію.
Покупка компанією Svoboda акцій компанії Luna може покласти край конфлікту найбільших акціонерів "Стрічки", який триває вже майже рік. Весною 2010 року Мейєр на раді директорів запропонував вибрати гендиректором Сергія Ющенка, який займав цей пост ще в 2007 році. TPG Capital і "ВТБ Капітал" виступили проти зміни керівництва, наполягаючи на продовженні роботи Яна Дюннінга, який прийшов на посаду гендиректора "Стрічки" в листопаді 2009 року. Проте в кінці липня "Стрічка" оголосила, що компанію тимчасово очолить Ющенко, а 14 вересня 2010 року Дюннінг за допомогою своєї охорони силою зміг дістати доступ до управління компанії. При цьому 31 жовтня він вже покинув пост у зв'язку із закінченням трудового контракту. З тих пір рішення по управлінню компанії ухвалюються колегіально керівниками бізнес-напрямів "Стрічки". Новий гендиректор дотепер не призначений, оскільки, згідно акціонерній угоді, для його затвердження потрібна обопільна згода Luna і Svoboda.

Весь цей час акціонери "Стрічки" і топ-менеджмент компанії відстоюють свої позиції в суді. При цьому арбітражні суди різних інстанцій вирішили, що легітимним гендиректором "Стрічки" є Ющенко.

"Викупивши частку Luna, ми пропонуємо закінчити цю війну, яка вже завдала значного збитку бізнесу компанії і створила загрозу для інвестиційного клімату в Петербурзі і Росії. А TPG і "ВТБ-капітал" через півтора роки після входження в капітал "Стрічки" можуть одержати приблизно в сім разів більше, ніж вони заплатили за свій пакет", - приводиться в повідомленні коментар Костигіна.

Представник Luna сказав РІА Новини, що поки не може надати коментар.

Компанія "Стрічка" заснована в 1993 році. В даний час управляє 39 гіпермаркетами в 20 містах Росії, зокрема 14 - в Санкт-Петербурзі. Об'єм продажів рітейлера за підсумками 2010 року виріс на 27% в порівнянні з 2009 роком і склав 70,6 мільярдів рублів.