Економетрікс ньюз


Росриболовство: вилов в РФ у 2010 році піднявся до рівня 1991 року

knoxdiggs.com - 05/03/2011

Росриболовство: вилов в РФ у 2010 році піднявся до рівня 1991 року

Вилов водних біоресурсів в РФ у 2010 році збільшився до рівня 1991 року, склавши 4,1 мільйонів тонн, повідомив у суботу на зустрічі з головою уряду РФ Володимиром Путіним глава Росриболовства Андрій Крайній.

"Рибакам Росії вдалося зробити, я вважаю, історичний крок - ми повернули об'єми здобутих у воді ресурсів на рівень 1991 року. Тобто стільки, скільки ловила Російська Федерація у складі СРСР. Цей майже двадцятирічний спад, який утворився в пострадянський час, сьогодні подоланий. У світовому "табелі про ранги" Росія з дев'ятого місця у списку провідних країн в області рибальства, яке ми займали з 2007 року, піднялася в 2010 році на шосте. Більше 4 мільйонів тонн - 4 мільйони 100 тисяч. Це без урахування спортивно-любительського рибальства", - сказав Крайній.

Він також повідомив, що минулого року в РФ було вироблено більше 4,2 мільйонів товарів харчової продукції, а на прилавках магазинів частка вітчизняної продукції склала 77,5%.
"По доктрині продовольчої безпеки до 2020 року ми повинні досягти 80% вітчизняної продукції на прилавках, але я вважаю, що протягом найближчих року-двох ми упевнено вийдемо на рубіж 80%", - відзначив глава Росриболовства.

За його словами, в даний час галузь розвивається динамічно. Середня зарплата за підсумками 2010 року в середньому склала 28,5 тисяч рублів. "Це помітно більше, ніж по країні. Зрозуміло, що робота непроста, важка, але, проте, кількість збиткових підприємств скорочується, ростуть можливості для інвестування", - додав він.

"Ті заходи держпідтримки, про які Ви говорили, привели до того, що за останній рік-півтора у нас на Камчатці побудовано чотири найсучасніші рибопереробні комбінати. На Курильських островах один комбінат вже побудований, інший будується. Будується об'єкт на Сахаліні і ще один в Московській області. Не тільки рибаки і держава, яка субсидує ставку рефінансування (2/3 ставки), але і банки підключаються до цієї роботи. Ощадбанк, Россельхозбанк, Газпромбанк беруть активну участь в цій роботі", - сказав Крайній, звертаючись до прем'єра.

За його оцінкою, на переоснащення рибопереробних підприємств піде близько трьох-п'яти років. "До рубежу 2015-2016 року ми підійдемо з якісно іншим, ніж сьогодні, складом рибопереробної техніки", - переконаний керівник Росриболовства.