Економетрікс ньюз


Французи дісталися до Ямала

knoxdiggs.com - 05.03.2011

Французи дісталися до Ямала

В середу стало відомо, що французькій Total з другої спроби вдалося увійти до капіталу найбільшого в РФ незалежного виробника газу НОВАТЭКа. Total домовилася про придбання до квітня 12% акцій російської компанії, а протягом трьох подальших років має намір довести свою частку 19,4%.

Таким чином, пакет акцій виявився більш ніж удвічі меншим, ніж передбачалося майже сім років тому, а заплатити за нього доведеться в чотири рази більше: у 2004 році Total збиралася купити 25% НОВАТЭКа за 1 мільярд доларів, а зараз 12% його акцій обійдеться в 4 мільярди доларів. Причому аналітики вважають, що і ця сума не дотягує до поточної ринкової вартості НОВАТЭКа, що знаходиться на максимумах на тлі подій на Близькому Сході.

"У доважок" французи набувають 20-процентної частки в проекті НОВАТЭКа "ЯМАЛ-СПГ" по будівництву заводу по зріджуванню газу і супутньої інфраструктури. Інвестиції в нього сторони оцінюють в 20 мільярдів доларів. За оцінкою експертів, французької компанії доведеться узяти на себе певні ризики і витрати по "ЯМАЛУ-СПГ", при цьому прихід Total у ямальський проект може підвищити його ефективність і сприятиме його швидкому запуску.
Від операції з Total в цілому виграють, перш за все, найбільші приватні акціонери НОВАТЭКа - Леонід Міхельсон і Геннадій Тімченко, які продають, причому на максимумах, великий пакет своєї компанії, який не змогли б реалізувати на ринку без дисконту. Total же у результаті одержить швидше стратегічні, ніж фінансові дивіденди від операції.

Все це підвищить привабливість акцій НОВАТЭКа в середньостроковій перспективі, вважають аналітики. У четвер акції компанії на ММВБ і глобальні депозитарні розписки в Лондоні вже помітно виросли.і.