Економетрікс ньюз


Ковикта знайшла господаря

knoxdiggs.com - 05/03/2011

Ковикта знайшла господаря

У вівторок стало відоме ім'я переможця аукціону з продажу майна збанкрутілого оператора Ковиктінського газоконденсатного родовища "РУСІА Петролеум" - ним став "Газпром". На покупку претендував і "Роснєфтєгаз", чиє ім'я давно називалося в числі претендентів на Ковикту, але газовий холдинг, що раніше вже намагався придбати цей актив, виграв торги.

Ціна операції - 22 мільярди рублів - в 1,5 разу перевищила стартову (15 мільярдів рублів). Вона цілком співставна з витратами на колишнього оператора його материнської компанії ТНК-ВР, яка і одержить всю суму. Раніше експерти вважали, що ТНК-ВР, сама організувала банкрутство "дочки", зробила це для спрощення продажу дуже дорогого в освоєнні активу.
За невиконання ліцензійної угоди у колишнього оператора відкликали ліцензію, але тепер "Газпром" як новий власник майна Ковикти може її одержати, подавши заявку в Роснедра на переоформлення. Раніше газовий холдинг відзначав, що не бачить сенсу розробляти це родовище до 2018 року.

На думку експертів, "Газпром" міг придбати Ковикту як ресурсну базу для майбутніх постачань до Китаю. В цьому випадку витрати на освоєння родовища можуть перевищити суму придбання, оскільки там складне залягання газу, а в самому газі міститься гелій, який необхідно утилізувати. Для реалізації планів по постачаннях доведеться будувати відведення до основних трубопроводів.

При цьому "Газпром" має в своєму розпорядженні достатню ресурсну базу і потужності видобутку, щоб без жодних додаткових інвестицій обслуговувати набагато більший попит як з боку поточних споживачів, так і з Китаю, якщо з останнім вдасться домовитися про постачання.