Економетрікс ньюз


Землю селянам, кредити фермерам

knoxdiggs.com - 05/03/2011

Землю селянам, кредити фермерам

В середу прем'єр-міністр РФ взяв участь у 22-му з'їзді Асоціації селянських (фермерських) господарств і сільськогосподарських кооперативів. Він ще раз торкнувся "хворої" теми - зростання цін на продовольство, назвавши його однією з найгостріших проблем сьогоднішнього дня. Путін призвав регіони і профільні відомства активніше протидіяти зростанню цін, зокрема, налагодити моніторинг продовольчих ринків і регулювати діяльність посередників.

Також глава уряду озвучив нові преференції для фермерів, зокрема, спрощення кредитування. Новачкам необхідні особливі пільги - прем'єр доручив уряду, Россельхозбанку і "Росагролізінгу" представити пропозиції із цього приводу. Зокрема, за словами Путіна, фермер повинен мати можливість одержати спеціальний грант на створення господарства. Прем'єр також призвав активніше скорочувати бюрократичні процедури, зокрема, прискорювати видачу документів для початку господарювання фермерського.
Будуть продовжені і програми, що вже успішно зарекомендували себе, зокрема по підтримці сімейних ферм і наданню довгострокових інвестиційних кредитів з субсидуванням процентної ставки на федеральному рівні.

Селяни зможуть простіше одержати у власність землі, які вони обробляють, а також будувати на них будинки. Ціна викупу для них понижена з 20% до 15% від кадастрової (а не ринкової) вартості землі в регіоні, при цьому уряд РФ планує компенсувати близько половини витрат фермерів на оформлення земельних ділянок у власність.

Відмінять і заборону на кредитування Россельхозбанком покупок імпортної сільгосптехніки, проте субсидуватися такі кредити не будуть. Путін запропонував розробити програму стимулювання виробництва в РФ сучасної сільгосптехніки. Деякі вітчизняні моделі можна буде завдяки держпідтримці придбати з 50-процентною знижкою.