Економетрікс ньюз


КНР чекає від саміту G20 рішення проблеми світового дисбалансу

knoxdiggs.com - 07/03/2011

КНР чекає від саміту G20 рішення проблеми світового дисбалансу

Пекін сподівається, що майбутній, у Франції в листопаді, саміт "великої двадцятки" сприятиме створенню балансу в світовій економіці, заявив у понеділок міністр закордонних справ КНР Ян Цзечі.

"Ми сподіваємося, що відповідні держави підсилять підтримку країнам, що розвиваються, щоб вирішити проблему нерівномірного розвитку між північчю і півднем і тим самим вирішити складнощі глобального економічного дисбалансу", - сказав міністр на приуроченій до Всекитайських зборів народних представників прес-конференції, коментуючи участь Китаю в майбутньому саміті.

За його словами, Пекін розраховує, що зустріч лідерів "двадцятки" стане майданчиком пошуку довгострокової системи управління світовим фінансовим механізмом, а також пошуку шляхів захисту від економічних потрясінь і сприятиме просуванню реформи світової фінансової системи.
Глава зовнішньополітичного відомства Китаю відзначив, що в світових економічних питаннях КНР протистоїть "протекціонізму, їх (економічних питань) політизуванню і подвійним стандартам".

У G20 входять 19 найбільших національних економік (Австралія, Аргентина, Бразилія, Великобританія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Південна Корея, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ЮАР, Японія), а також Євросоюз.

Саміт "двадцятки" на вищому рівні пройде в місті Канн на Блакитному побережжі 3 і 4 листопада 2011 року.