Економетрікс ньюз


Греція називає необгрунтованим зниження її рейтингу агентством Moody's

knoxdiggs.com - 07/03/2011

Греція називає необгрунтованим зниження її рейтингу агентством Moody's

Мінфін Греції різко розкритикував рішення кредитного агентства Moody's знизити кредитний рейтинг країни до В1 з Ва1 з негативним прогнозом.

"Сьогоднішнє зниження рейтингу агентством Moody's абсолютно необгрунтовано, оскільки не базується на наочній і збалансованій оцінці економічних умов, з якими стикається Греція. Крім того, глибина зниження і момент часу, в який дане агентство вирішило оголосити про нього, незрозумілі і викликають серйозні питання", - мовиться в заяві Мінфіну Греції.

За повідомленням Moody's, рішення понизити рейтинг обумовлено тим, що структурні реформи і фіскальна консолідація, які робить грецький уряд, як і раніше схильні до ризику. Крім того, країна продовжує відчувати великі складнощі із збором податків. Нарешті, Moody's бачить істотний ризик реструктуризації боргу до або після 2013 року, коли закінчується кредитна підтримка ЄС і МВФ.

"Негативний прогноз рейтингу В1 відображає думку Moody's, що дуже великий борговий тягар країни і істотні ризики для реалізації пакету структурних реформ одночасно відхиляють ризики у бік зниження рейтингу", - мовиться в повідомленні кредитного агентства. Рейтинг В1 - четверта позиція в спекулятивному класі, раніше Греція трималася на першій відмітці цієї шкали.

Проте в міністерстві фінансів вважають, що агентство не взяло до уваги прогрес Греції в реформах, які проводяться з травня 2010 року в обмін на 110-мільярдну кредитну підтримку ЄС і МВФ.

"Доводи, які приводить агентство в своїй заяві, не узгоджуються з прогресом, який був досягнутий в останні місяці, і не виправдані ніякими подіями і інформацією, які б виникли після червня 2010 року, коли було оголошене попереднє зниження рейтингу тим же агентством", - заявляють в міністерстві.
Крім того, агентство наперед зробило висновок про те, що ЄС не вдасться продовжити кредитну підтримку Греції, хоча остаточні рішення на цей рахунок не ухвалені, відзначає грецький Мінфін.

Далі міністерство послідовно критикує доводи агентства, включаючи можливість Греції скоротити свій бюджетний дефіцит, труднощі фіскальної системи і рівень боргу. Так, доходи бюджету підвищилися в 2010 році на 6% при економічному спаді в 4,5% ВВП, відзначає Мінфін. Крім того, він звинувачує Moody's в тому, що агентство проігнорувало рішучість ЄС продовжувати підтримку країн, що відчувають проблеми з високим державним боргом. Прогрес Греції в здійсненні реформ оцінюють кожні три місяці експерти Єврокомісії, Європейського центрального банку і МВФ, які вказують, що програма реформ укладається в намічені терміни, відзначають в грецькому уряді.

"Зрештою нинішнє зниження рейтингу агентством Moody's більше говорить про помилкові стимули і відсутність відповідальності (агентства), ніж про дійсний стан грецької економіки... У будь-якому випадку, сьогоднішнє рішення у жодному випадку не вплине на фінансування Грецької Республіки, яка продовжує одержувати капітали через механізм кредитної підтримки", - уклали в міністерстві фінансів Греції.

Незвично різку заяву Мінфіну Греції було поширено приблизно за годину після того, як стало відомо про зниження рейтингу, не дивлячись на те, що у понеділок в Греції вихідний - країна відзначає перший день Великого поста.