Економетрікс ньюз


За рік за програмою утилізації машин видано 468,3 тисячі свідоцтв

knoxdiggs.com - 08/03/2011

За рік за програмою утилізації машин видано 468,3 тисячі свідоцтв

Програма утилізації легкових автомобілів, що стартує 8 березня минулого року і покликана підтримати автомобільний ринок Росії в умовах економічної кризи, працює вже рік, за даними Мінпромторга РФ на 4 березня 2011 року видано вже 468,26 тисячі свідоцтв з ліміту в 500 тисяч.

Продажі легкових автомобілів в Росії за підсумками 2009 року впали на 49% - до 1,46 мільйонів штук в порівнянні з 2008 роком. Як один із заходів підтримки вітчизняного автомобільного ринку, Мінпромторг розробив програму утилізації старих автомобілів, перший етап якої стартував 8 березня 2010 року. На нього було виділено 11 мільярдів рублів. У серпні минулого року прем'єр-міністр РФ Володимир Путін підписав ухвалу про виділення 10 мільярдів рублів на реалізацію другого етапу програми утилізації. Потім було вирішено продовжити програму і на початку 2011 року.

Відповідно до умов програми будь-який охочий міг здати свій автомобіль віком десять і більше років і одержати знижку у розмірі 50 тисяч рублів при покупці нового авто, виробленого в Росії. Зараз в список автомобілів доступних за програмою утилізації доступні автомобілі 20 брендів.

Результати програми

За даними Мінпромторга на 4 березня поточного року, видано 468,26 тисяч свідоцтв з ліміту в 500 тисяч. При цьому договорів купівлі-продажу поміщено 449,1 тисяч штук.

Голова комітету автовиробників Асоціації європейського бізнесу (АЕБ) Девід Томас, підводячи підсумки продажів автомобілів в Росії в 2010 році, відзначив, що програма утилізації автомобілів стала одним з чинників зростання ринку. За підсумками 2010 року продажу легкових автомобілів в РФ виросли в півтора рази - до 2,24 мільйонів штук, в порівнянні з 2009 роком.

Заступник міністра промисловості і торгівлі РФ Андрій Дємєтьєв, напередодні розповів, що російська програма утилізації легкових автомобілів стала однією з кращих у світі. За його словами, через бюрократичну тяганину вона була запущена пізніше, ніж її європейські аналоги, проте почала діяти в той момент, коли ринок досяг свого дна. При цьому, на його думку, програма стимулювала не продаж складських запасів автомобілів, а запуск нових виробництв.

Що далі

Дємєнтьєв вважає, що завершення програми утилізації не приведе до падіння ринку.
"Той темп, який ми маємо по зверненню за свідоцтвами про утилізацію, показує, що ринок рухається у бік природного попиту, і вважаю, що перше півріччя 2011 року, поки ми завершуватимемо програму, дозволить ринку увійти до стадії природного розвитку, і ми не одержимо того відкоту, який одержали наші колеги в Німеччині і ряду єврокраїн", - відзначає він.

У свою чергу, директор департаменту автомобільної промисловості і сільськогосподарського машинобудування Мінпромторга Олексій Рахманов повідомив у середині лютого, що відомство підготувало концепцію нової програми утилізації старих автомобілів, яка може прийти на зміну держпрограмі, що звертається з квітня 2011 року, про пільгову утилізацію автонепотребу і дати ефект 8%-ного оновлення парку автомобілів в рік.

За його словами, міністерство розробляє концепцію, згідно якої в перехідний період за утилізацію автомобіля платив останній його власник, а потім цей обов'язок перекладався на автовиробника. При цьому Рахманов відзначив, що Мінпромторг не розраховує на державне співфінансування нової програми утилізації.

"Ми говоримо про те, що у нас повинна працювати система, при якій буде забезпечене недержавне фінансування утилізації, а також технологічне забезпечення і певні заходи по стимулюванню", - сказав він.

На думку чиновника, така програма може запрацювати з 2012 року.