Економетрікс ньюз

Купить камеры.

Китай ввів в дію правила для іноземних інвестицій

knoxdiggs.com - 08/03/2011

Китай ввів в дію правила для іноземних інвестицій

Міністерство комерції КНР опублікувало перший тимчасовий регламент розгляду заявок іноземних інвесторів на операції злиття і поглинання в стратегічних секторах економіки КНР. Правила, опубліковані у понеділок на сайті міністерства, діятимуть до кінця серпня 2011 року.

Згідно документу, інвестори, що набувають контрольних пакетів підприємств стратегічних секторів, повинні самостійно направляти в Мінкоммерції заяви з проханням перевірити операцію на предмет безпеки. Після отримання запиту на перевірку міністерство протягом 15 робочих днів повинне ухвалити рішення про доцільність перевірки а потім, протягом п'яти днів передати документи в Міжвідомчу комісію по операціях злиття і поглинання за участю іноземних інвесторів. У випадку, якщо операція зачіпає інтереси нацбезпеки КНР, комісія має право заборонити її або зажадати від інвестора змінити її окремі параметри.

Правила опубліковані у виконання лютневого рішення Держради КНР про створення механізму перевірки операцій за участю іноземних інвесторів. Перевірці підлягають перш за все операції по придбанню контрольних пакетів підприємств оборонпрома, а також інших підприємств, що мають відношення до забезпечення нацбезпеки і розташованих в стратегічно важливих місцях (наприклад, поблизу військових об'єктів).
Схвалення регуляторів буде необхідне іноземним інвесторам також при придбанні підприємств, що забезпечують продовольчу безпеку, добувних енергетичних ресурсів, зайнятих спорудою важливих об'єктів інфраструктури, транспортними перевезеннями, що володіють важливими для країни технологіями, або що проводять стратегічно важливі види устаткування.

Перевірка може проводитися по запиту учасників операції, або по запиту третіх осіб. Ухвалення рішень по схваленню конкретних операцій рішенням Держради було віднесено до компетенції спеціально створеної Міжвідомчої комісії по розгляду операцій злиття і поглинання за участю іноземних інвесторів.

До складу комісії входять представники міністерства комерції КНР, Держкомісії по реформах і розвитку Держради КНР. Інші відомства підключаються до її роботи, якщо дана операція зачіпає їх інтереси.