Економетрікс ньюз


РФ зацікавлена в помірних цінах на нафту, заявив Пєсков

knoxdiggs.com - 09/03/2011

РФ зацікавлена в помірних цінах на нафту, заявив Пєсков

Росія зацікавлена в помірних цінах на енергоносії, що відображають їх реальну вартість, і не вважає корисним стрімкий зліт нафтових котирувань на новинах з Близького Сходу, сказав прес-секретар глави уряду РФ Дмитро Пєсков.

Хвиля антиурядових виступів, що прокотилася по цілій низці арабських країн, породила на ринку невпевненість в стабільності постачань нафти з регіону і тривалий час тримає ціни на "чорне золото" на рекорд високих показниках.

"Переступивши певний рівень, надзвичайно високі ціни не приносять користь економіці країни, не допомагають реалізації наших планів модернізації, підвищення продуктивності. Якраз навпаки", - сказав Пєсков в ефірі англомовного телеканалу Russia Today.

"Ми не зацікавлені в надзвичайно високих цінах, переоцінених енергоносіях. Навпаки, нашим інтересам відповідають помірні ціни, реальна оцінка енергоносіїв. Вона досить висока, але не так висока", - відзначив він.
Останні тижні погоду на нафтових ринках робить крупний виробник і експортер сировини - Лівія, де розвернулося озброєне протистояння між прихильниками і супротивниками режиму Муамара Каддафі. У суботу нафта індикативної марки Brent торгувалася на рівні 116 доларів за баррель. До середи вона подешевшала до 113 доларів на очікуваннях розширення виробничих квот ОПЕК і зростання нафтовидобутку в США за рахунок розконсервовування родовищ "стратегічного резерву".

Зліт цін на нафту Пєсков назвав однією з причин, по якій Росія "з глибокою стурбованістю стежить за тим, що відбувається на Близькому Сході".

Даючи оцінку регіональній ситуації в цілому, він сказав, що Росія, як і решта, світу, зацікавлена в дійсній демократизації Близького Сходу, але не упевнена в тому, що відбувається там підпадає під це визначення.

"Хто може із стовідсотковою упевненістю сказати, що те, що ми спостерігаємо на Близькому Сході, це демократизація? Не думаю, щоб хтось міг сказати це", - сказав Пєсков.