Економетрікс ньюз


Нетто-покупка доларів ЦБ РФ в лютому виросла в 5,4 разу

knoxdiggs.com - 09/03/2011

Нетто-покупка доларів ЦБ РФ в лютому виросла в 5,4 разу

Банк Росії в лютому поточного року в порівнянні з січнем збільшив нетто-покупку (покупка мінус продаж) доларів в 5,4 разу - до 3,482 мільярдів, євро - в 6,4 разу - до 796,42 мільйонів, свідчать дані по валютних інтервенціях ЦБ РФ.

Раніше, 1 березня, перший зампред Банка Росії Олексій Улюкаєв оцінював загальний об'єм валютних інтервенцій в лютому в суму близько 4,5 мільярдів доларів.

ЦБ в січні 2011 року вперше з серпня 2010 року купував валюту на внутрішньому ринку. У вересні-грудні 2010 року регулятор продавав валюту на тлі відпливу капіталу з країни і ослаблення рубля.

Об'єм цільових операцій по покупці доларів склав в лютому 2,146 мільярдів доларів, євро - 405,73 мільйонів.
Цільові інтервенції ЦБ направлені головним чином на нейтралізацію стійких очікувань учасників внутрішнього валютного ринку щодо зміни обмінного курсу рубля, що формуються під впливом зовнішньоекономічної кон'юнктури, що склалася. Об'єми цільових інтервенцій визначаються з урахуванням оцінки зовнішньоторговельного балансу країни і динаміки цін на енергоносії на світових ринках.

Валютні інтервенції, що здійснюються Банком Росії понад встановлений цільовий об'єм, здійснюються в цілях згладжування коливань обмінного курсу рубля, не обумовлених дією фундаментальних економічних чинників. Досягши встановленого максимального рівня "накопичених" інтервенцій відбувається зрушення меж плаваючого коридору бівалютной корзини на 5 копійок.

З 1 березня ЦБ змінив параметри курсової політики: симетрично розширив до п'яти рублів з чотирьох рублів межі плаваючого інтервалу бівалютной корзини, а також понизив величину накопичених інтервенцій, що приводять до зрушення меж коридору, до 600 мільйонів доларів з 650 мільйонів.

Експерти припускали, що із зміною параметрів курсової політики регулятор скоротить об'єми інтервенцій. Проте покупка валюти Центробанком тільки за чотири дні березня склала близько мільярда доларів, повідомляв Улюкаєв.