Економетрікс ньюз

pen67.ru/online-games-na-realnye-dengi онлайн игры на реальные деньги.

Сільгоспвиробники РФ одержать з держфонду 2,3 млн. тонн зерна

knoxdiggs.com - 09/03/2011

Сільгоспвиробники РФ одержать з держфонду 2,3 млн. тонн зерна

Російські сільгоспвиробники зможуть придбати поза біржовими торгами з державного інтервенційного фонду 2,3 мільйонів тонн фуражної пшениці і ячменю за ціною в 1,5 разу нижче за ринкову, повідомила глава Мінсельхоза РФ Олена Скринник на "урядовій годині" в Держдумі.

"Без торгів буде проданий весь об'єм ячменю і пшениці п'ятого класу - це 2,3 мільйонів тонн по заявках регіонів", - сказала вона. Міністр пояснила, що ціна реалізації буде не нижча за ціну придбання зерна в госфонд. "При цьому ціна реалізації буде в півтора рази нижче ринкової", - додала Скринник.

Наступні 2,3 мільйонів тонн фуражного зерна почнуть поставлятися в регіони відразу після виходу відповідної "ухвали або розпорядження уряду".

Як пояснив журналістам генеральний директор "Об'єднаної зернової компанії" Сергій Льовін, зерно з першого транша об'ємом більше 1,1 мільйонів тонн вже почало поступати конкретно в сільгоспорганізації. Зокрема, з 920 тисяч тонн, що підлягають реалізації сільгоспвиробникам з Москви, Санкт-Петербурга і їх областей, на сьогодні підписано договорів на загальний об'єм близько 480 тисяч тонн, сплачено за укладеними договорами близько 280 тисяч тонн зерна. Льовін відзначив, що досить значний час зайняв процес визначення регіонів споживачів, які потребують зерна з держфонда. Проте, як тільки були визначені списки, зерно відразу почало поставлятися.

За словами Льовіна, відповідний проект документа Мінсельхоз РФ вже вніс. Заявок від регіонів поступило майже в три рази більше, ніж може продати держава: за інформацією глави ОЗК, в Мінсельхоз було подано заявок на 6,5 мільйонів тонн зерна, тоді як фуражне зерно в держфонді зберігається в об'ємі 2,3 мільйонів тонн. Як пояснила Скринник, при визначенні одержувача зерна враховуватимуться об'єми виробництва фуражного зерна в регіонах, дефіциту, а також об'єму виробництва м'яса птиці і свинини.

Крім того, Мінсельхоз займається розподілом першого транша зерна з держфонда в регіони поза біржовими торгами в об'ємі 1,1 мільйонів тонн, як продовольчих, так і фуражних. В основному зерно планується направити до Москви і Московської області, Санкт-Петербурга і в Ленобласть. "Реалізацією цієї (партії) ми займаємося: одержуємо кошти від цих регіонів для того, щоб зерно було переписано і відправлено", - відзначила глава Мінсельхоза.
За її словами, продовжуватимуться і біржові торги зерном інтервенційного фонду, в рамках яких вже було продано близько 600 тисяч тонн фуражного і продовольчого зерна. Проте подальші торги проводитимуться тільки відносно продовольчого зерна. Скринник відзначила, що в рамках торгів зерно продається на 1 тисячі рублів дешевше за средньориночну ціну.

"Зростання цін зупинене", - прокоментувала міністр вплив торгів на ринок, додавши, що 80% зерна в рамках торгів було придбано сільгоспвиробниками з потерпілих від засухи регіонів.

Скринник також проінформувала, що з урахуванням наявних запасів ресурси зерна в РФ складають близько 90 мільйонів тонн, що набагато більше внутрішніх потреб. Перехідні запаси на кінець сезону очікуються у розмірі 14,6 мільйонів тонн зерна. Урожай зерна Мінсельхоз прогнозує в об'ємі не менше 85 мільйонів тонн в 2011 році за сприятливих умов.