Економетрікс ньюз

The most usual issue that a participant must undergo is when to hit or stand.

Виробництво м'яса птиці в РФ у 2011 р. виросте на 10,3%, до 3,2 млн. т

knoxdiggs.com - 09/03/2011

Виробництво м'яса птиці в РФ у 2011 р. виросте на 10,3%, до 3,2 млн. т

Виробництво м'яса птиці в РФ у 2011 році виросте, за прогнозами, на 10,34% і складе 3,2 мільйонів тонн, повідомила генеральний директор Росптицесоюзу Галина Бобильова в ході минулого в РІА Новини відеомоста Москва - Астана, присвяченого перспективам взаємодії Росії і Казахстану у сфері м'ясної промисловості.

В даний час об'єм виробництва м'яса птиці в РФ на душу населення складає 25 кг. До 2020 року планується збільшити виробництво до 4,5 мільйонів тонн, тоді на душу населення доводитиметься по 35 кг м'яса птиці.

Самозабезпечення

На сьогодні частка імпортної птахівничої продукції складає близько 11%. Так, в 2010 році в межах 30 тисяч тонн м'яса поставила в РФ Білорусія.

Від американського стегенця, за словами експерта, відмовилося саме населення, яке розуміє, що якість вітчизняної продукції вища. "Сьогодні американський окорочок тієї ролі, яку мав раніше, вже не грає", - підкреслила вона.

Квота на імпорт м'яса птиці в 2011 році скоротилася в порівнянні з рівнем минулого року в 2,2 разу - до 350 тисяч тонн для всіх країн.

"Самі себе ми забезпечуємо, імпорт вже і зараз за великим рахунком не потрібен. Ми можемо без нього обійтися, але і заважати він не буде", - сказала Бобильова.

Так, за її словами, певна частка імпортної продукції потрібна для розвитку конкуренції. "Ніхто не говорить про те, що потрібна заборона на імпортну продукцію. Повністю скорочувати імпорт не потрібно", - відзначила Бобильова.

Попит в РФ

Потреба Росії в курятині складає близько 3,45 мільйонів тонн. На думку глави профільного союзу, попит на птахівничу продукцію в РФ ростиме.

"Ми вважаємо, що попит на нашу продукцію ростиме усередині Росії, тому що це соціально значущий продукт", - сказала Бобильова.
Вона відзначила, що, не дивлячись на відносну дешевизну птахівничої продукції, ще не всі верстви російського населення можуть купити курку в тій кількості, в якій би хотіли, тому для зростання споживання усередині країни потрібно створювати певні умови.

"Ми хочемо, щоб якомога більше росло споживання м'яса птиці усередині країни", - сказала Бобильова.

Також вона відзначила, що птахівництво по країні розвивається нерівномірно, адже воно історично створювалося на зернових територіях. При цьому нерівномірність виробництва створює надлишок.

Наприклад, Челябінську простіше відвезти надлишки своєї продукції до Казахстану, ніж вести на Далекий Схід.

"Але перш ніж замислюватися про експорт, треба ще нагодувати Росію", - підкреслила Бобильова.

Експортна курятина

При цьому експерт відзначила, що країна все одно повинна готуватися до експорту птахівничої продукції. "Там де є проблема з реалізацією, залишки продукції, з тими регіонами ми і займатимемося експортом. Тим більше що було дане відповідне розпорядження уряду", - сказала вона.

За словами Бобильової, галузь знаходиться у стадії вивчення зарубіжних ринків для розвитку експорту.

У 2010 році експорт птахівничої продукції склав 15 тисяч тонн, очікується, що в 2011 році його об'єм виросте в 3-4 рази. Також, за даними птахівничих підприємств, експортний потенціал РФ в 2011 році знаходиться в межах 100 тисяч тонн.

РФ експортує яйце, але об'єм виробництва яйця в країні на 6-7 мільярдів штук в рік менше, ніж в 1990 році. "Якщо по м'ясу птиці рубіж 1990 року ми вже переступили, то по яйцю ні", - сказала Бобильова. Причина цього в низькій купівельній спроможності. І, як підкреслила експерт, також як і по м'ясу птиці, по яйцю в РФ перевиробництва немає.