Економетрікс ньюз


Corbiere завершує викуп 7,2% акцій "Норникеля" в рамках buy-back

knoxdiggs.com - 09/03/2011

Corbiere завершує викуп 7,2% акцій

Corbiere Holdings Limited (дочірня компанія ВАТ "ГМК "Норільський нікель") в середу завершує процес викупу у його мінорітаріїв 7,2% акцій "Норнікеля", повідомили в прес-службі ГМК.

Corbiere відновила buy-back після того, як Східно-карібський верховний суд Високого суду правосуддя Федерації Сент-Крістофер і Невіс по округу Невіс відмінив забезпечувальні заходи, накладені 3 лютого за позовом ОК "Русал" (володіє блокпакетом акцій "Норнікеля"). До числа забезпечувальних заходів входила заборона на завершення придбання звичайних акцій і ADS "Норнікеля" в рамках buy-back на 3,5 мільярдів доларів.

В кінці січня "Норнікель" повідомив, що в рамках зворотного викупу акцій ГМК (включаючи акції, права відносно яких засвідчені ADS), що проводиться, викупить близько 13,756 мільйонів акцій (близько 7,2% від статутного капіталу) за ціною 252 долари за кожну. Процедура підписання договорів купівлі-продажу акцій з власниками акцій "Норнікеля" і передача їх компанії Corbiere почалися 27 січня 2011 року і повинні були тривати до 10 лютого.
Гендиректор ГМК Володимир Стржалковський говорив, що компанія встигла завершити значну частину операцій в рамках buy-back до накладення судом забезпечувальних заходів. Зокрема, банк ВТБ вийшов з акціонерного капіталу "Норнікеля", продавши свій пакет в рамках зворотного викупу. Частка ВТБ в ГМК складала менше 1%.

"Норнікель" - найбільший в світі виробник нікелю (більше 18% світового виробництва), паладію (майже 50%), один з найбільших виробників платини (близько 13%) і міді (близько 2,5%). Крім цього, компанія проводить кобальт, хром, родій, срібло, золото, іридій, рутеній, а також селен, теллур і сірку.