Економетрікс ньюз


Чубайс визначив способи спрощення експорту "хайтека" з Росії в США

knoxdiggs.com - 09/03/2011

Чубайс визначив способи спрощення експорту

Експорт високотехнологічної продукції з Росії в США може бути полегшений завдяки зміні нормативних американських документів, заявив в середу журналістам генеральний директор держкорпорації "Роснано" Анатолій Чубайс.

Питання полегшення процедури експортного контролю продукції російських високотехнологічних компаній обговорювалося в середу в ході круглого столу в підмосковному Сколково за участю представників російського бізнесу і віце-президента США Джозефа Байдена.

Динаміка інноваційних взаємозв'язків між Росією і США позитивна, відзначив Чубайс. Проте однією з проблем, за його словами, є те, що російські високотехнологічні компанії не можуть безпосередньо реєструватися у відомстві США, контролюючому імпорт.

"Російська компанія наймає посередника, посередник реєструється, у результаті дозвіл виходить за дев'ять місяців замість трьох тижнів. Це, як мені здається, рудимент холодної війни", - сказав Чубайс.

За його словами, російська сторона хотіла донести цю проблему до віце-президента США і представників державного департаменту.

"Мені здається, ми були почуті", - повідомив Чубайс.
На думку Чубайса, це було новиною для представників США, оскільки раніше "не було теми під назвою "експорт хайтека з Росії до Америки".

"Як мені здається, це завдання вирішуване", - відзначив Чубайс.

Раніше в середу віце-президент США Джозеф Байден заявив, що підтримує відміну поправки Джексона-Веника.

Обмежувальна відносно Росії зовнішньоторговельна поправка Джексона-Веника була прийнята американським конгресом в 1974 році і вводила обмеження на торгівлю з СРСР. Причиною ухвалення поправки стала відсутність в Радянському Союзі свободи еміграції. Зараз поправка формально продовжує діяти відносно колишніх радянських республік. З 1989 року США щорічно вводили мораторій на дію поправки, проте конгрес офіційно її не відміняв.