Економетрікс ньюз


S&P підтвердило рейтинг АФК "Система" "BB" і понизило прогноз по ньому

knoxdiggs.com - 10/03/2011

S&P підтвердило рейтинг АФК

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's у четвер погіршило прогноз по рейтингах АФК "Система" до "негативного" із "стабільного", підтвердивши корпоративний довгостроковий кредитний рейтинг корпорації на рівні "BB", мовиться в повідомленні агентства.

Прогноз "Системи" знижений після рішення S&P привласнити "негативний" прогноз рейтингам підрозділу АФК - ВАТ "Мобільні Телесистемы" (МТС), найбільшого оператора стільникового зв'язку в РФ, відзначає агентство.

"На нашу думку, "Система" не використовувала контроль над МТС, щоб уникнути дефолта MTS Finance. Це приводить нас до висновку, що "Система" і МТС використовують дуже агресивну практику управління, і, отже, кредитні рейтинги обох компаній повинні бути вирівняні", - пояснює S&P.

Раніше у четвер S&P повідомило про те, що рейтинги МТС були виключені із списку на перегляд з можливим пониженням і підтвердило довгостроковий корпоративний кредитний рейтинг компанії на рівні "ВВ", проте все ж таки не виключило можливість його пониження - рейтингу був привласнений "негативний" прогноз.

"Негативний" прогноз (по рейтингу) "Системи" перш за все відображає (прогноз) МТС. Якщо ми знизимо рейтинги МТС з міркувань корпоративного управління, ймовірно, ми знизимо і рейтинг "Системи", - мовиться в повідомленні S&P.

Підтвердження рейтингу МТС агентство пояснило заявою "дочки" МТС, Mobile TeleSystems Finance S.A. (MTS Finance), про згоду утримувачів єврооблігацій компанії об'ємом 400 мільйонів доларів з погашенням в січні 2012 року із зміною кредитних умов, щоб виключити можливість технічного дефолта у зв'язку з розглядами навколо киргизького "Бітела".

У січні 2011 року Лондонський суд міжнародного арбітражу зобов'язав MTS Finance реалізувати опціон на 49% акцій компанії Tarino Limited, яка в 2005 році володіла 100% киргизького стільникового оператора "Бітел" (Bitel). МТС придбав тоді 51% Tarino, розраховуючи одержати контроль над діяльністю "Бітела", проте це російській компанії зробити не вдалося. За умовами опціону, МТС повинен купити 49-процентний пакет Tarino у компанії Nomihold Securities за 170 мільйонів доларів.

Також MTS Finance 26 січня одержала від Високого суду Англії розпорядження про забезпечувальні заходи, що передбачають заморожування активів компанії. MTS Finance згодом звернулася за роз'ясненнями відносно дії розпорядження, і 18 лютого суд підтвердив, що дані заходи не перешкоджають процедурі отримання згоди утримувачів евробондів.

МТС не згоден з рішенням арбітражу і зараз вивчає питання про подальші юридичні кроки, направлені на захист своїх інтересів.
Проте щоб виключити потенційну можливість технічного дефолта у зв'язку з цими судовими розглядами, компанія ухвалила рішення про завчасне внесення необхідних змін в поточні кредитні угоди.

Як пояснювалося раніше в повідомленні МТС, метою процедури є отримання згоди утримувачів єврооблігацій на відмову від права вимоги дострокового погашення боргу у зв'язку з настанням певних подій дефолта, які могли б виникнути в результаті невиконання MTS Finance арбітражного рішення на користь Nomihold. Компанія вносить деякі доповнення в договір по випуску єврооблігацій, щоб уникнути майбутніх можливих подій дефолта, які могли б виникнути у зв'язку з тим же арбітражним рішенням.

Раніше МТС відмінив оферту по цьому випуску евробондів.

Рішення Високого суду Лондона відносно MTS Finance зачіпає також інтереси утримувачів єврооблігацій на суму 750 мільйонів доларів з терміном погашення в 2020 році. Утримувачі облігацій цього випуску у середині лютого схвалили внесення змін в кредитні умови.