Економетрікс ньюз


Лукашенко запропонував Ощадбанку вибрати будь-які проекти і обіцяв підтримку

knoxdiggs.com - 10/03/2011

Лукашенко запропонував Ощадбанку вибрати будь-які проекти і обіцяв підтримку

Президент Білорусії Олександр Лукашенко запропонував російському Ощадбанку вибирати будь-які проекти в республіці для фінансування і пообіцяв йому підтримку.

"Банк висловив бажання фінансувати багато проектів в Білорусії. Вибирайте будь-які. Ми вам абсолютно довіряємо", - сказав Лукашенко у четвер в Мінську, зустрічаючись з главою Ощадбанку Росії Германом Грефом.

"Ви можете розраховувати, що ми підтримаємо вас тут, допоможемо подолати складнощі. Відпихуватися не будемо", - завірив президент Білорусії і виразив готовність обговорити ряд проектів і при необхідності ухвалити рішення.

Разом з тим глава держави визнав, що, коли Ощадбанк прийшов до Білорусії, у нього була певна настороженість. "Була певна настороженість, мотивована настороженість, оскільки до Білорусії йде могутній банк, але після часу ми бачимо, що ви виконали те, що обіцяли", - сказав Лукашенко.

У свою чергу Греф відзначив, що Ощадбанк Росії виконав ті "оптимістичні плани, які обговорювалися". "Фактично жоден напрям, який обговорювався, не залишився без розвитку. Ми підбираємося до цифри прямих інвестицій через Нацбанк Білорусії в 1 мільярд доларів", - заявив Греф.

Він звернув увагу і на те, що за посередництва Ощадбанку Білорусія достатньо успішно вийшла на зовнішні ринки.
Ощадбанк виступає одним з організаторів розміщення боргових інструментів Білорусії в Росії і на глобальних ринках. Так, у 2010 році був здійснений дебютний випуск єврооблігацій Білорусії з терміном звернення п'ять років, ставка купона по першому траншу на 600 мільйонів доларів склала 8,75%, по другому траншу на 400 мільйонів - 8,251% річних. Крім того, минулого року Білорусія розмістила дворічні рублеві облігації на 7 мільярдів рублів, що було дебютним розміщенням в РФ облігацій іноземним емітентом (не фінансовим інститутом); ставка купонного доходу склала 8,7% річних.

"Ми в повному об'ємі виконуємо спільну програму по фінансуванню експорту білоруських товарів до Росії", - відзначив Греф.

За його словами, сьогодні Ощадбанк Росії підійшов до нового етапу співпраці з Білорусією.

Очікується, що у четвер Греф закладе капсулу на місці будівництва нового району білоруської столиці "Східний", головним інвестором проекту виступає Ощадбанк.

У Білорусії працює дочірній банк Ощадбанку - "БПС-банк".